سفر به شهر سرعین اردبیل

سفر به شهر سرعین اردبیل

سرعین دارای دهها چشمه آب گرم معدنی می‌باشد که از کوه سبلان سرچشمه می‌گیرند. پیست اسکی آلوارس سبلان در دوازده کیلومتری روستای آلوارس و 24 کیلومتری سرعین قرار گرفته است. پیست اسکی آلوارس هشت ماه از سال به دلیل وجود برف قابل استفاده است.

سرعین معروف ترین شهر اردبیل و از محبوب ترین مقاصد توریست ها در این استان است که عمده شهرتی که دارد را مدیون آبگرم‌هایش است. سرعین شهری کوچک در 25 کیلومتری جنوب اردبیل است. این شهر به علت چشمه‌های آبگرم فراوان شهرت دارد و یکی از مناطق گردشگری در استان اردبیل است. سرعین دارای دهها چشمه آب گرم معدنی می‌باشد که از کوه سبلان سرچشمه می‌گیرند. پیست اسکی آلوارس سبلان در دوازده کیلومتری روستای آلوارس و 24 کیلومتری سرعین قرار گرفته است. پیست اسکی آلوارس هشت ماه از سال به دلیل وجود برف قابل استفاده است. این پیست برای بالارفتن اسکی‌بازها مجهز به تله‌سی‌یژ است، همچنین مجموعه دارای جاده آسفالت، یک مسیر اسکی آموزشی، دو ایستگاه کلاس‌های آموزشی، مهمانسرا و رستوران می‌باشد. دیدنی های سرعین تنها محدود به دیدنی‌هایی مانند طبیعت زیبا و مراکز تفریحی نمی‌شود، یکی از اصلی‌ترین جذابیت‌های این شهر چشمه‌های آب گرم است که در تابستان بهترین انتخاب برای تجربه یک آب تنی فوق العاده می‌باشند. پس از آن که چشمه‌های آب گرم و آب درمانی این شهر را تجربه نمودید، می‌توانید به بازدید از مراکز طبیعی و چشمگیر این شهر بروید. غذاهای محلی نیز از دیگر جاذبه‌ های سرعین به‌شمار می‌آید.

 

در عنوان بعدی به زبان و مذهب مردم شهر سرعین اشاره می کنیم، اما در این قسمت باید بگوییم که به دلیل مسلمان شیعه بودن اکثر مردم در این ناحیه، این مردم در مراسم ها و اعیاد اسلامی، سنگ تمام می گذارند؛ برای مثال سرعینی ها رسم دارند که از روز اول ماه ذی الحجه، تا روز عید قربان روزه بگیرند.همچنین در این عید، مردم سرعین ضمن قربانی کردن گوسفند و فرستادن گوشت آن برای اقوام و خویشاوندان، به زیارت اهل قبور نیز می پردازند؛ یکی از مکان های مهم برای سرعینی ها در این روز، امامزاده عبدالله اکبر (ع) می باشد که مردم شهر اقدام به بازدید از آن می کنند.

 

از لحاظ ادبی نیز مردم سرعین اردبیل از ارزش خاصی در میان جمعیت کل شهرستان اردبیل برخوردارند؛ به طوری که ساکنان این شهر، تبحر خاصی در خلق آثار ادبی که به زبان آذری می باشند، دارند. شما با سفر به این شهر فرصت بازدید از دیدنی هایی مانند تپه باستانی آناهیتا و روستای آتشگاه را نیز خواهید داشت.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
ویلای دربستی منصور (آب گرم، سرعین)
ویلای دربستی منصور (آب گرم، سرعین)

اردبیل , سرعین , بلوار حجاب

ویلا

شهری

تعداد اتاق : 1 خوابه

امتیاز (1 نظر)


وسط هفته: 660,000
آخر هفته: 880,000
تعطیلات: 1,650,000
تومان
جزئیات
اقامتگاه منصور، واحد 6 تخته (آبگرم سرعین، اردبیل)
اقامتگاه منصور، واحد 6 تخته (آبگرم سرعین، اردبیل)

اردبیل , سرعین , دانش

آپارتمان

شهری

تعداد اتاق : 1 خوابه

امتیاز (1 نظر)


وسط هفته: 770,000
آخر هفته: 1,430,000
تعطیلات: 1,600,000
تومان
جزئیات
اقامتگاه منصور، واحد 8 تخته (آبگرم سرعین، اردبیل)
اقامتگاه منصور، واحد 8 تخته (آبگرم سرعین، اردبیل)

اردبیل , سرعین , دانش

آپارتمان

شهری

تعداد اتاق : 2 خوابه

امتیاز (1 نظر)


وسط هفته: 850,000
آخر هفته: 1,320,000
تعطیلات: 1,540,000
تومان
جزئیات