سیری در غار جهان بین هفشجان

سیری در غار جهان بین هفشجان

در داخل غار جهان بین حوضچه هایی شفاف وجود دارد که بر اثر چکیدن آب قندیل های غار تشکیل شده است. برای رفتن به این غار پیشنهاد می کنیم تجهیزات کوهنوردی را همراه خود داشته باشید.

برخی از افراد برای دیدن غارهای بزرگ و شگفت انگیز به شهرها یا کشورهای دیگر سفر می کنند. ما امروز در این راهنمای سفر یکی از استان های کشور را به شما معرفی می کنیم که غارهایی باشکوه را درون خود جای داده است. استان چهارمحال بختیاری بهترین گزینه برای یک سیاحت هیجان انگیز است. در غار جهان بین هفشجان منظره هایی بکر را خواهید دید، با ما همره باشید.


سیری در غار جهان بین هفشجان
تا به حال نام غار جهان بین را شنیده اید؟ ما در این بخش ویژگی های بارز این غار را برای شما شرح می دهیم، با ما همراه باشید. غار جهان بین در دامنه کوه بلند قامت جهان بین واقع شده است. این غار یکی از غارهای طبیعی در استان چهار محال بختیاری است. سالانه افراد زیادی برای بازدید این غار به دامنه کوه جهان بین می روند، در ادامه شما را با کوه جهان بین نیز آشنا می کنیم. 

 

دسترسی ساده به غار جهان بین
برای رسیدن به غار جهان بین هفشجان و منظره های بی نظیرش باید مسیری کوتاه را طی کنید. در ابتدا باید به کوه جهان بین بروید، در کنار این کوه یک تفرجگاه بی نظیر نیز برای راحتی گردشگران بنا شده است. این تفرجگاه چشمه زنه نام دارد که در راهنمای دیگر می توانید با آن آشنا شوید. در مسیر رسیدن به غار با یک سنگ شکن مواجه خواهید شد، این سنگ شکن می تواند شما را به قله کوه جهان بین برساند، افراد زیادی تا به حال این کوه را فتح کرده اند. در اطراف کوه جهان بین دکل های بلند فشار قوی برق را خواهید دید. بعد از پیمودن یک مسیر 222 متری باید به سمت شرق کوه حرکت کنید، این مسیر شما را به قله نزدیک می کند. چرا باید به سمت قله رفت؟ چون دهانه اصلی غار جهان بین هفشجان بین در نزدیک قله کوه واقع شده است. بعد از رسیدن به دهانه غار از پیمودن مسیر پشیمان نخواهید شد، چرا که داخل غار منظره هایی بی نظیر را خواهید دید. در داخل غار جهان بین حوضچه هایی شفاف وجود دارد که بر اثر چکیدن آب قندیل های غار تشکیل شده است. برای رفتن به این غار پیشنهاد می کنیم تجهیزات کوهنوردی را همراه خود داشته باشید.

بزرگی غار جهان بین
همانطور که می دانید غار جهان بین هفشجان در کوه جهان بین واقع شده است، این غار در ارتفاع 2903 متری کوه قرار دارد. غار جهان بین را در میان صخره های بزرگ کوه می توانید پیدا کنید. طول و عمق غار به ترتیب 20 و 80 می باشد. عمق یکی از حوضچه های غار 80 سانتی متر می باشد، در اطراف این حوضچه سنگ هایی صاف و زیبا قرار دارند. برای اقامت خود می توانید به مهمانسراهای شهر هفشجان مراجعه کنید.مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
خانه سنتی گل صنم (هفشجان، چهارمحال بختیاری)
خانه سنتی گل صنم (هفشجان، چهارمحال بختیاری)

چهارمحال بختياری، روستای نوآباد

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات