آشنایی با طبیعت بکر کوه جهان بین هفشجان

آشنایی با طبیعت بکر کوه جهان بین هفشجان

در اطراف کوه جهان بین هفشجان طبیعتی بکر و سرسبز وجود دارد که باعث شده بهترین مکان برای طبیعت گردی باشد. البته طبیعت سرسبز و منظره های بکر تنها ویژگی این کوه نیست.

اگر کوهنورد باشید حتما نام کوه جهان بین هفشجان را شنیده اید. این کوه در استان چهارمحال بختیاری قرار دارد. گردشگران زیادی سالانه مهمان این استان و کوه جهان بین می شوند. اگر به دنبال یک سیاحت و کوهنوردی حسابی هستید، حتما به هفشجان سفر کنید. با ما همراه باشید تا شما را با این کوه سر به فلک کشیده و طبیعت بکر اطرافش آشنا کنیم.
 

 

موقعیت کوه جهان بین هفشجان
کوه جهان بین در غرب شهرستان هفشجان واقع شده است. هفشجان از توابع شهر فارسان می باشد. کوه جهان بین بخشی از رشته کوه های زاگرس است. طول این کوه از جهت روستای شمس آباد به 30 کیلومتر می رسد و تا مصطفی آباد هفشجان ادامه دارد. بلندترین قله های این رشته کوه دالانک، هفشجان و شمس آباد هستند. قله دالانک با دارا بودن 3342 متر ارتفاع بلندترین قله در میان دو قله دیگر است. برای آشنایی بیشتر با مختصات و ارتفاع کوه جهان بین هفشجان ادامه راهنمای سفر را مطالعه کنید.

 
طبیعت اطراف کوه جهان بین
در اطراف کوه جهان بین هفشجان طبیعتی بکر و سرسبز وجود دارد که باعث شده بهترین مکان برای طبیعت گردی باشد. البته طبیعت سرسبز و منظره های بکر تنها ویژگی این کوه نیست، در زیر این کوه خوش قامت چشمه های زیادی جاری شده اند که نام های مختلفی دارند. در ارتفاعات این کوه غاری بی نظیر و زیبا قرار دارد که سالانه توریست های زیادی را به هفشجان جذب می کند. صخره های مرتفع و باشکوه این کوه منظره ای دیدنی را ایجاد کرده است.


به گفته بیشتر گردشگران داخلی کوه جهان بین به دلیل داشتن قله هایی تقریبا یکسان به منظم ترین کوه کشور معروف شده است. ویژگی های منحصر به فرد این قله بسیار زیاد است اما برای دیدن این زیبایی ها باید طبیعت را به خوبی بشناسید. در دامنه این کوه سر به فلک کشیده آثار تاریخی زیادی وجود دارد که گویای قدمت شهر هفشجان است. قدمت برخی از این آثار تاریخی به هزاران سال پیش برمی گردد.


 

منابع طبیعی کوه جهان بین هفشجان
همانطور که گفتیم در اطراف این کوه چشمه هایی بی نظیر وجود دارد که در فصل تابستان بهترین مکان برای گردش است. آب معدنی این چشمه ها امروز به دیگر استان های کشور نیز ارسال می شود، بر سر راه برخی از چشمه ها نیز سد بسته شده است. کوه جهان بین هفشجان از گذشته تاکنون محل زندگی بسیاری از پرندگان و حیوانات نادر بوده است. برای دیدن از تمام مکان های تاریخی و بی نظیر هفشجان شما نیاز به یک اقامتگاه مناسب دارید، برای حل این مشکل می توانید به اقامتگاه های سنتی و بوم گردی هفشجان مراجعه کنید.مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
خانه سنتی گل صنم (هفشجان، چهارمحال بختیاری)
خانه سنتی گل صنم (هفشجان، چهارمحال بختیاری)

چهارمحال بختیاری , هفشجان ,...

خانه با حیاط مشترک

روستایی

تعداد اتاق : 4 خوابه

امتیاز (1 نظر)


وسط هفته: 280,000
آخر هفته: 330,000
تومان
جزئیات