عروس چشمه های بختیاری، چشمه وقت و ساعت هفشجان

عروس چشمه های بختیاری، چشمه وقت و ساعت هفشجان

چشمه وقت و ساعت در طول روز 2 یا 3 ساعت کاملا خشک و بی آب می شود، گویی که هرگز آب نداشته است. اما جالب اینجاست که چشمه بعد از چند ساعت به طور خودکار شروع به جوشیدن می کند.

شاید ندانید، اما استان چهارمحال بختیاری به عنوان دارنده بیشترین چشمه های ایران نیز شناخته می شود. این استان جاذبه های فوق العاده ای را در خود جای داده است که اگر هرکسی در طول عمر یکبار آن ها را نبیند، ضرر کرده است! با ما همراه باشید تا یکی از چشمه های معروف و خاص این استان را به شما معرفی کنیم. این چشمه ویژگی های زیادی دارد که با خواندن این راهنمای سفر به آن ها پی خواهید برد. 


موقعیت چشمه وقت و ساعت 
چشمه وقت و ساعت در روستای شمس آباد از توابع هفشجان واقع شده است. این چشمه زیبا و گوارا از دامنه کوه جهان بین جاری می شود، برای آشنایی با کوه جهان بین می توانید مقاله های مربوطه را مطالعه کنید. کوه جهان بین در جهت غربی مرکز استان و روستای شمس آباد واقع شده است. فاصله این چشمه با مرکز استان چهارمحال بختیاری 35 کیلومتر است. شهرستان هفشجان با این چشمه تنها ده کیلومتر فاصله دارد. برای آشنایی با دیگر ویژگی های چشمه وقت و ساعت راهنمای سفر به خوبی بخوانید.

 

علت نام گذاری چشمه وقت و ساعت هفشجان
نام این چشمه همیشه برای گردشگران داخلی و خارجی عجیب بوده است! ما در این بخش علت نام گذاری چشمه به این نام را برای شما شرح می دهیم. افرادی که چشمه وقت و ساعت هفشجان را از نزدیک دیده اند می دانند که چرا این چشمه با این نام شناخته می شود. چشمه وقت و ساعت در طول روز 2 یا 3 ساعت کاملا خشک و بی آب می شود، گویی که هرگز آب نداشته است. اما جالب اینجاست که چشمه بعد از 3 ساعت به طور خودکار شروع به جوشیدن می کند، از نظر گردشگران و توریست های خارجی این چشمه بسیار عجیب و بی نظیر است. برای تماشای همه این زیبایی ها تنها باید یک بلیط سفر به هفشجان را رزرو کنید.

 

قدمت و حجم آب چشمه
قدمت چشمه وقت و ساعت هفشجان به دوره کواترنری یا همان دوره چهارم زمین شناسی برمی گردد. حجم آب این چشمه در فصول مختلف یکسان نمی باشد، به طور مثال حجم آب چشمه در فصل بهار به بیشترین حد خود می رسد. آب دریاچه چشمه در فصل بهار 20 سانتی متر بالاتر می آید. کارشناس های زمین شناسی هنوز نتوانسته اند دلیل علمی برای عملکرد چشمه وقت و ساعت پیدا کنند. به عقیده مردم روستای شمس آباد و هفشجان این چشمه قداست خاصی دارد. در اطراف دهانه چشمه وقت و ساعت سنگ هایی از جنس مگنتیت وجود دارد که سنگ های اطراف را به خود جذب می کند. برای رزرو اقامتگاه مناسب برای خود و خانواده تان می توانید به ویلاهای اطراف هفشجان مراجعه کنید.مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
خانه سنتی گل صنم (هفشجان، چهارمحال بختیاری)
خانه سنتی گل صنم (هفشجان، چهارمحال بختیاری)

چهارمحال بختیاری , هفشجان ,...

خانه با حیاط مشترک

روستایی

تعداد اتاق : 4 خوابه

امتیاز (1 نظر)


وسط هفته: 280,000
آخر هفته: 330,000
تومان
جزئیات