معرفی گرداب بن و جاذبه های بی نظیر اطرافش

معرفی گرداب بن و جاذبه های بی نظیر اطرافش

در نزدیکی گرداب بن دو امامزاده با قدمتی درخشان وجود دارد که در مسیر می توانید آن ها را نیز زیارت کنید. این دو امامزاده با نام های امامزاده سید میر احمد و امامزاده سید بهالدین محمد در میان مردم معروف هستند.

استان چهارمحال بختیاری مجتمع های تفریحی زیبایی دارد که شاید همه آن ها را نشناسید، این استان به دلیل داشتن آب و هوای عالی اش یکی از استان های توریستی در کشور است. یکی از مکان های تفریحی و سیاحتی این استان، گرداب بن میباشد، شاید همه این گرداب را نشناسند، اما مردم شهرستان بن آن را به خوبی می شناسند، اگر به دنبال یک مکان تفریحی زیبا در بن هستید، این راهنمای سفر را به خوبی مطالعه کنید.

 

موقعیت گرداب 
یکی از مزایای این گرداب موقعیتش می باشد، این گرداب 23 کیلومتر با مرکز استان چهارمحال بختیاری فاصله دارد. گرداب در نزدیکی یک کوه قرار دارد، آبی که این گرداب را به وجود آورده است، از زیر کوه جاری می شود. مردم روستاهای شهرستان بن، از آب این گرداب برای آبیاری محصولات کشاورزی خود استفاده می کنند. در کنار این گرداب یک مجتمع تفریحی به دستور شهرداری برای گردشگران حداث شده است. برای آشنایی بیشتر با گرداب بن و مجتمع تفریحی آن تا انتهای راهنمای سفر با ما همراه باشید. 


پوشش گیاهی و مجتمع تفریحی گرداب
شهرداری برای راحتی گردشگران و توریست های داخلی و خارجی در فصل بهار و تابستان امکانات ویژه ای را به گرداب بن اضافه کرده است. از جمله این امکانات می توان به آلاچیق های چوبی، سکو برای نشستن، پارک، پارکینگ اختصاصی و سرویس بهداشتی اشاره کرد. این گرداب دارای پوشش گیاهی زیبایی است، گیاهانی مانند تمشک، گون، سیرکوهی، آویشن و شقایق وحشی در اطراف این گرداب می رویند. مساحت این گرداب به 38 هزار مترمربع می رسد، مسئولین دولتی، گرداب بن را به عنوان مجتمع تفریحی نمونه انتخاب کرده اند.


معرفی دو امامزاده در نزدیکی گرداب
در نزدیکی گرداب بن دو امامزاده با قدمتی درخشان وجود دارد که در مسیر می توانید آن ها را نیز زیارت کنید. این دو امامزاده با نام های امامزاده سید میر احمد و امامزاده سید بهالدین محمد در میان مردم معروف هستند. قدمت امامزاده سید میر احمد یا بابا پیر احمد به دوران قاجار برمی گردد. بقعه بابا پیر احمد را با مصالحی همچون گچ و آجر ساخته اند. پلان اصلی که در ساختار بقعه بابا پیر احمد وجود دارد، به شکل هشت ضلعی است، البته به جز پلان اصلی 16 طاق نما نیز در معماری بقعه این امامزاده به کار رفته است. دو امامزاده در کنار یکدیگر قرار ندارند. امامزاده سید بها الدین در کنار روستای شیخ شبان شهرستان بن واقع شده، اما به گرداب بن نزدیک است. هردو امامزاده نیز به ثبت آثار ملی درآمده اند. بعد از استراحت در مجتمع تفریحی گرداب می توانید به زیارت این دو بزرگوار نیز بروید. برای اقامت خود در شهرستان بن می توانید به اقامتگاه های اطراف گرداب مراجعه کنید.مطالب مشابه