آغاز فعالیت سایت بوم گردی

آغاز فعالیت سایت بوم گردی

وب سایت شبکه بوم گردی با هدف برقراری ارتباط بین مالکان اقامتگاه و مسافران، ایجاد شده و بعد از دریافت مجوزهای قانونی، فعالیت خود را آغاز کرده است.

با شروع فصل تابستان و به اوج رسیدن فصل سفر، بسیاری از مردم کم کم آماده سفر به مناطق مختلف ایران میشوند. مسافران اهداف مختلفی برای سفر دارند. اهدافی مثل زیارت، گردشگری، استفاده از آب و هوای خوب، اقامت در مناطق بکر، مشاهده آثار باستانی و تاریخی، و سایر دلایل، از جمله مواردی هستند که مسافران را به نقاط مختلف ایران می کشانند.

معرفی شبکه بوم گردی
وب سایت شبکه بوم گردی با هدف برقراری ارتباط بین مالکان اقامتگاه و مسافران، ایجاد شده و بعد از دریافت مجوزهای قانونی، فعالیت خود را آغاز کرده است.

 

 

مهم ترین فعالیت های شبکه بومگردی عبارتند از:

1. معرفی مناطق گردشگری، زیارتی، و سیاحتی در سراسر کشور:
وقتی اسم سفر داخلی به میان میآید، مسافران معمولاً گزینه های زیادی ندارند. چرا که مناطق معروف و شناخته شده در کشور چندان زیاد نیستند. اما در عین حال مناطق وجود دارند که ظرفیت بالایی برای جذب گردشگر دارند ولی شناخته شده نیستند. شبکه بوم گردی یکی از اهداف مهم خود را معرفی مناطق گردشگری، زیارتی، و سیاحتی کشور قرار داده است تا از این طریق بتواند باعث رونق اقتصادی در مناطقی شود که چندان شناخته شده نیستند ولی ظرفیت بالایی برای گردشگری و جذب مسافر دارند.

2. کارآفرینی و کسب درآمد برای افراد محلی:
در مناطق دور افتاده، بسیاری از افراد محلی دارای اقامتگاه هایی هستند که می توانند میزبان مسافرین از سراسر کشور شوند، ولی چون منطقه آنها چندان شناخته شده نیست مسافران زیادی به آن مناطق سفر نمی کنند. وب سایت شبکه بوم گردی با ایجاد پلتفرم جدید به معرفی اقامتگاه های موجود در مناطق کمتر شناخته شده می پردازد تا افراد محلی بتوانند با ارائه خدماتی همچون اجاره ویلا و اقامتگاه، پذیرایی، و فروش محصولات محلی، کسب درآمد کنند.

3. امکان رزرو ویلا و اقامتگاه های بوم گردی:
یکی از دغدغه های مسافران وقتی که می خواهند به مناطق جدید سفر کنند این است که باید شب را کجا بخوابند! وب سایت بوم گردی این قابلیت را به مالکان اقامتگاه در سراسر کشور داده است که بتوانند اقامتگاه خود را در سایت معرفی کرده و اقدام به جذب مسافر کنند. فرقی نمی کند شما چه نوع اقامتگاهی داشته باشید. یک اتاق از یک آپارتمان، یک خانه کامل دربستی، ویلا، کلبه، اقامتگاه بوم گردی، و یا حتی چادر و کپر در مناطق عشایری. شما میتوانید اقامتگاه خود را در شبکه بوم گردی معرفی کنید و از طریق جذب مسافر کسب درآمد داشته باشید. ضمناً اگر دست پخت خوبی داشته باشید می توانید با پذیرایی از میهمانان از این طریق نیز کسب درآمد کنید، و یا اگر با مناطق توریستی اطراف خود آشنایی دارید می توانید به عنوان راهنمای محلی نیز درآمد داشته باشید.

 

 

روش کار چگونه است؟
مالکان میتوانند مشخصات کامل و عکس های اقامتگاه خود را در سایت بوم گردی ثبت کنند. همچنین مشخص کنند که اقامتگاه آنها در چه تاریخی آماده جذب مسافر است و هزینه اقامت هر شب چگونه خواهد بود. همچنین خدمات قابل ارائه به مسافران را ثبت کنند. مسافرین وارد شبکه بوم گردی می شوند، تاریخ سفر خود را انتخاب می کنند، مقصد خود را مشخص میکنند، و سپس میتوانند اقامتگاه های موجود در آن منطقه در آن بازه زمانی خاص را مشاهده کنند. و در نهایت به راحتی و با خیال آسوده اقدام به رزرو اقامتگاه کنند. بعد از رزرو اقامتگاه، اطلاعات تماس مالک در اختیار مسافران قرار داده می شود تا بتواند هماهنگی های لازم را برای ورود و اقامت داشته باشد.مطالب مشابه