گردشی با ما در قلعه هوره سامان

گردشی با ما در قلعه هوره سامان

قلعه هوره سامان در کنار روستای هوره واقع شده است، این روستا در یک منطقه کوهستانی قرار دارد. شهرستان سامان در مرکز استان چهارمحال بختیاری واقع شده است.

به دنبال یک شهر تاریخی با آثار بی نظیر هستید؟ می خواهید به خارج از کشور سفر کنید؟ دست نگه دارید! ما منطقه ای را به شما معرفی می کنیم که بیشترین قلعه های تاریخی را در خود جای داده است. استان چهار محال بختیاری با دارا بودن بیشترین قلعه های تاریخی بهترین مکان برای یک سفر سیاحتی است. یکی از قلعه های تاریخی معروف این استان، قلعه هوره سامان است. برای آشنایی بیشتر با این قلعه تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. 

 

نگاهی بر تمدن و قدمت قلعه هوره
این قلعه به علت پیشینه دور و درازی که دارد یکی از مکان های توریستی مهم استان چهارمحال بختیاری است. قدمت قلعه هوره سامان به هفتصد سال پیش برمی گردد، این قلعه تاریخی دارای اهمیت ویژه ای است، اطراف این قلعه تاریخی را درختان سر به فلک کشیده احاطه کرده اند. یکی از مزیت های این قلعه نسبت به دیگر قلعه ها، مشرف بودنش به رودخانه زاینده رود است. امروزه قلعه هوره به دلیل فرسایش دچار آسیب های جدی شده است. برای آشنایی بیشتر با این قلعه ما را همراهی کنید.

 
وضعیت کنونی قلعه هوره
بیایید وضعیت کنونی قلعه هوره سامان را بررسی کنیم؛ همانطور که گفتیم این قلعه به دلیل قدمت طولانی اش آسیب های زیادی را در طول زمان دیده است. قدمت این قلعه تاریخی به دوره صفوی برمی گردد، سازمان میراث فرهنگی نیز این قلعه را به عنوان اثر ملی ثبت کرده است. قلعه هوره برگی از تاریخ روستای هوره است، این قلعه در کنار روستای هوره واقع در شهرستان سامان قرار دارد. در گذشته این قلعه دارای هفت برج بلند بود، اما امروز از آن هفت برج بلند تنها دو برج باقی مانده است، سازمان میراث فرهنگی باید برای مرمت این بنا فکری اساسی بکند. این قلعه و طبیعت اطرافش به دلیل موقعیت جغرافیایی بکر و بی نظیر بهترین مکان برای طبیعت گردی هستند. مردمان روستای هوره سالانه درآمد خوبی را از گردشگری کسب می کنند، این قلعه و جاذبه های گردشگری اطرافش پتانسیل خوبی برای جذب توریست از سراسر دنیا را دارند. پل تاریخی هوره نیز در نزدیکی قلعه هوره سامان قرار دارد. با ما در این سفر شگفت انگیز همراه باشید. 

 

قلعه هوره و روستای آن
قلعه هوره سامان در کنار روستای هوره واقع شده است، این روستا در یک منطقه کوهستانی قرار دارد. شهرستان سامان در مرکز استان چهارمحال بختیاری واقع شده است. قدمت روستای هوره نیز به هفتصد سال پیش برمی گردد، نام این روستا و قلعه اش در کتاب تاریخ روضه الصفا نیز آمده است. فرزندان "ولی خان" کسانی بودند که این روستا و قلعه را بنا نهادند. مردم این روستا از دیار قشقایی هستند. برای اقامت خود در شهر سامان میتوانید به بوم گردی های سامان بروید.مطالب مشابه