روستای سوادجان سامان را بهتر بشناسید

روستای سوادجان سامان را بهتر بشناسید

شما می توانید با سفر به روستای سواد جان از غار آهکی، زیارتگاه سید سلیمان و کوه محلی نیز دیدن کنید. کوه چهل خشت روستای سواد جان نیز طبیعتی بکر دارد که نباید دیدن ان را از دست بدهید.

به محیط روستایی و فرهنگ انها علاقه دارید؟ به دنبال یک روستا برای گذراندن اوقات فراغت خود در تابستان هستید؟ ما در این راهنمای سفر به شما کمک خواهیم کرد بهترین مکان برای گذراندن تعطیلات در تابستان را انتخاب کنید. روستای سوادجان سامان یکی از روستاهای قدیمی و بی نظیر استان چهارمحال بختیاری است، این روستا بهترین مکان برای افرادی است که به سیاحت علاقه دارند. با ما همراه باشید.

 

روستای سوادجان سامان
این روستای قدیمی در شهرستان سامان و استان چهارمحال بختیاری واقع شده است. مردم این روستا بر اساس تحقیق های انجام شده، از طایفه قزلباشان هستند. یکی از دلایلی که باعث شده مردم این ایل به سامان بروند، علاقه زیادشان به شاه عباس بود. مردم این روستا اغلب برای کسب درآمد در زمینه های دامداری و باغداری فعالیت می کنند. جمعیت روستای سوادجان در سال 95 معادل 1316 نفر بود. روستای سواد جان در زمینه باغداری و کشاورزی فعالیت خوبی دارد و هرساله میوه هایی مانند هلو و زردالو را به شهرهای دیگر کشور می فرستد. این روستا با استان اصفهان مرز مشترک دارد، به همین دلیل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

 

معماری روستای سوادجان
بیایید کمی درباره معماری روستا صحبت کنیم؛ این روستا هم اکنون دارای دو بخش می باشد. بخش اول روستا بافتی قدیمی دارد، اما بخش دیگر بافت جدید دارد. در قسمت پایین روستا رودخانه زاینده رود قرار گرفته است، رودخانه در جهت غربی روستا دیده می شود. خانه های قدیمی روستا در جهت غربی، همان جهتی که بافت قدیمی واقع شده است، قرار دارند. در سمت قدیمی روستا شما دالان های قدیمی زیبایی را می بینید که به خاطر هنر دست سازنده به زیبایی خلق شده اند. قدمت روستای سواد جان سامان و دالان های قدیمی اش به 600 سال پیش برمی گردد. اما بخش جدید روستا به تازگی بنا شده است.

 

محصولات تولیدی روستا
مردم روستای سوادجان سامان گیاهان را به دو روش دیم و آبی پرورش می دهند. در باغ و زمین های این روستا شما می توانید محصولاتی همچون گندم، چغندرقند، جو و حبوبات را ببینید. محصولات دامی که مردم این روستا تولید می کنند شامل مورادی همچون ماست، دوغ، کشک و پنیر می باشد. در کنار همه این زیبایی ها، شما می توانید با سفر به روستای سواد جان از غار آهکی، زیارتگاه سید سلیمان و کوه محلی نیز دیدن کنید. کوه چهل خشت روستای سواد جان نیز طبیعتی بکر دارد که نباید دیدن ان را از دست بدهید.مطالب مشابه