آشنایی با روستای چم عالی سامان

آشنایی با روستای چم عالی سامان

در مسیر رسیدن به روستای چم عالی سامان می توانید آثار تاریخی بی نظیری را مشاهده کنید و از یک طبیعت گردی فراموش نشدنی لذت ببرید. این روستای بختیاری در نزدیکی پل زمانخان و دریاچه زاینده رود واقع شده است.

استان چهارمحال بختیاری از روستا و شهرستان های زیادی تشکیل شده است. روستاهای این استان امروزه یکی از بهترین مکان ها برای طبیعت گردی هستند. یکی از روستاهای این استان که بسیار زیبا و بکر است، روستای چم عالی نام دارد، این روستا در شهر سامان واقع شده است. برای آشنایی با ویژگی های این روستای زیبا و ویژگی های آن تا انتهای راهنمای سفر ما را همراهی کنید. 


موقعیت روستای چم عالی
این روستا در بخش چما قرار دارد، چما یکی از بخش های مهم شهرستان سامان در چهارمحال بختیاری می باشد. به دلیل موقعیت جغرافیایی و آب وهوای خوب این روستا سالانه گردشگران زیادی برای دیدن روستا و طبیعت بکر آن به شهرستان سامان سفر می کنند. بر اساس بررسی های انجام شده سازمان آمار، جمعیت روستای چم عالی سامان در سال 95 شمسی 895 نفر بوده است، یعنی حدود 195 خانواده در این روستا زندگی می کنند.


جاذبه های اطراف چم عالی را ببینید
در مسیر رسیدن به روستای چم عالی سامان می توانید آثار تاریخی بی نظیری را مشاهده کنید و از یک طبیعت گردی فراموش نشدنی لذت ببرید. این روستای بختیاری در نزدیکی پل زمانخان و دریاچه زاینده رود واقع شده است. یک مجموعه تفریحی نیز در نزدیکی پل زمانخان احداث شده است که بسیار بی نظیر است. رود زاینده رود یکی از بهترین مکان ها برای ورزش رفتینگ است، کسانی که به طبیعت گردی و مکان های تاریخی علاقه دارند، حتما یکبار از روستای چم عالی دیدن کنند.


در طول مسیر زاینده رود به شهر سامان و قراقوش شما می توانید منظره های بکری را تماشا کنید، که اگر آن ها را نبینید، حسرتش را حتما می خورید! پل های تاریخی زیادی بر روی رود زاینده رود ایجاد شده اند که با رفتن به روستای چم عالی سامان می توانید آن ها را ببینید. از جمله پل های تاریخی که بر روی زاینده رود احداث شده می توان به پل چم نار، ایل بیگی، کاهکش، چلوان و خرم اشاره کرد. این روستا و شهرستان به دلیل آب و هوای عالی، سالانه هیجده درصد از بادام مورد نیاز کشور را تامین می کند. چم عالی همچنین در زمینه تولید هلو نیز رتبه خوبی در کشور دارد.


درآمد مردم چم عالی
مردم روستای چم عالی بعد از کشاورزی به کارهایی مانند گردشگری، دامداری، گلدوزی، گلیم بافی و خیاطی می پردازند. البته درآمد بیشتر مردم از راه گردشگری به دست می آید، چرا که این منطقه یکی از مناطق مهم توریستی است. سالانه گردشگران زیادی به این روستا سفر می کنند، اگر قصد سفر به روستای چم عالی سامان را دارید، میتوانید از اقامتگاه های سنتی این منطقه استفاده کنید.مطالب مشابه