همه چیز درباره آبشار زردلیمه اردل

همه چیز درباره آبشار زردلیمه اردل

برای اینکه به آبشار زردلیمه اردل برسید باید ابتدا مقصد سفر خود را چهارمحال بختیاری انتخاب کنید. در قدم بعدی از شهرکرد به سمت شهرستان اردل بروید، سپس از روستاهای کاج، کریم آباد و رستم آباد عبور کنید و به سمت دیناران بروید.

به طبیعت گردی علاقه دارید؟ به دنبال یک مکان مناسب برای طبیعت گردی هستید؟ نگران نباشید ما مشکل شما را حل می کنیم. استان چهارمحال بختیاری بهترین مکان برای طبیعت گردی و تجربه های تازه در زمینه طبیعت گردی است. شاید باورتان نشود اما یکی از بهترین مکان ها برای طبیعت گردی در میان کوه های زاگرس وجود دارد! بله آبشار زردلیمه بهترین گزینه است، با ما همراه باشید تا دلیل آن را برای شما شرح دهیم.


مکان بکر آبشار
آبشار زردلیمه در غرب شهرستان اردل قرار دارد، منطقه ای که آبشار زردلیمه اردل در آن وجود دارد، دیناران است. این منطقه در یک دره سرسبز به اسم زردلیمه واقع شده است. فاصله شهرستان اردل که زردلیمه در آن قرار دارد، با مرکز استان چهارمحال بختیاری 80 کیلومتر است. دیناران یکی از مناطق اصلی عشایر نشین استان چهارمحال بختیاری است.

 
طبیعت بی نظیر آبشار زردلیمه
طبیعت بی نظیر و بکر این آبشار باعث شده منطقه دیناران در طول سال میزبان تعداد زیادی از گردشگران و توریست های خارجی باشد. برای دیدن منظره های بکر و فوق العاده نیازی به سفر خارج از کشور ندارید، آبشار زردلیمه اردل با دارا بودن 40 متر ارتفاع و تاجی با 65 متر عرض، بهترین منظره را دارد. برخی از افراد زردلیمه را عریض ترین آبشار کشور می دانند. برای افرادی که به دنبال یک مقصد طبیعت گردی بی نظیر هستند، این آبشار بهترین انتخاب است.

 


در کنار این آبشار، جنگلی سرسبز و گسترده وجود دارد که یک اثر تاریخی 6000 ساله را درون خود جای داده است. یکی از معروف ترین پوشش های گیاهی این منطقه درختان سرسبز بلوط است. سازمان محیط زیست جنگل های اطراف آبشار زردلیمه اردل را ریه های تنفسی استان زاگرس می داند، این جنگل سرسبز و وسیع دومین منبع طبیعی بعد از جنگل های شمال کشور است. درختان دیگری نیز در این جنگل وجود دارند که کار پاکسازی هوای آلوده را انجام می دهند، از جمله این درختان می توان به بادام وحشی، صنوبر و کاج اشاره کرد.

 

راه های رسیدن به زردلیمه
برای اینکه به آبشار زردلیمه اردل برسید باید ابتدا مقصد سفر خود را چهارمحال بختیاری انتخاب کنید. در قدم بعدی از شهرکرد به سمت شهرستان اردل بروید، سپس از روستاهای کاج، کریم آباد و رستم آباد عبور کنید و به سمت دیناران بروید. بعد از طی کردن یک مسیر 5 کیلومتری به یک ساختمان متروکه می رسید، باید هشت ساعت دیگر نیز پیاده روی کنید و در آخر به بهشت اردل می رسید.مطالب مشابه