طبیعت بی نظیر رودخانه ارمند اردل

طبیعت بی نظیر رودخانه ارمند اردل

رودخانه ارمند اردل در فصل بهار دارای حجم آب بیشتری می باشد، به همین دلیل بهترین موقعیت برای ورزش رفتینگ است.

 استان چهارمحال بختیاری به دلیل موقعیت جغرافیایی اش رودخانه های زیادی را در خود جای داده است. بیشتر دوست داران طبیعت سالانه در این استان گرد هم جمع می شوند و از طبیعت بکر آن لذت می برند. یکی از رودهای خروشان شهرستان اردل در چهارمحال بختیاری ارمند نام دارد، این رود جاذبه های زیادی در اطراف خود دارد. برای آشنایی با این رود زیبا و خروشان راهنمای سفر را به خوبی مطالعه کنید.

 

رود ارمند نگینی بر در اردل
چهارمحال بختیاری با طبیعت بکر و مسحور کننده اش هر گردشگری را به خود جذب می کند. اگر به دنبال جایی هستید که از مشکلات روزمره خود دور باشید و آرامش را احساس کنید، پیشنهاد ما به عنوان راهنمای سفر، رودخانه ارمند است. این رود خروشان و زیبا طبیعتی بکر در اطراف خود دارد، ارمند بهترین مکان برای یک طبیعت گردی دوستانه است. رود ارمند در دل کوهستان های فلات مرکزی قرار دارد و بهترین مکان برای افرادی است که به عکاسی و منظره های ناب علاقه دارند. امروزه جوانان زیادی برای قایق سواری در آب خروشان رود ارمند به اردل می روند، رفتینگ یکی از ورزش های پرطرفدار در بین جوانان است. برای تجربه کردن هیجان ارمند رود بهترین مکان است، اما برای لذت بردن از رفتینگ شما باید ترس از آب را کنار بگذارید.

 

چه زمانی به ارمند رود برویم؟
اگر برای ورزش و رفتینگ به ارمند رود می روید، به عنوان یک راهنما به شما پیشنهاد می کنیم فصل بهار به این مکان بروید، حتما می خواهید بپرسید چرا؟ رود ارمند در فصل بهار دارای حجم آب بیشتری می باشد، به همین دلیل بهترین موقعیت برای ورزش رفتینگ است. البته ناگفته نماند که برای قایق سواری در آب های خروشان ارمند رود باید تجربه زیادی در زمینه قایق سواری داشته باشید، در غیر اینصورت با مشکلات زیادی مواجه می شوید. البته این رودخانه و طبیعش در فصل تابستان نیز بسیار دیدنی و خنک است.  

 

پوشش گیاهی اطراف رودخانه ارمند
در اطراف رود ارمند اردل طبیعتی بکر و زیبا وجود دارد، گیاهانی مانند بلوط و زالزالک در اطراف رودخانه به وفور یافت می شود. البته زالزالک و بلوط تنها گیاهان اطراف رودخانه نیستند، گیاهان زیادی وجود دارند که از دید انسان پنهان هستند. به هم پیوستن سرچشمه رودهایی مانند دز، کارون و زاینده رود باعث شده دشت های زیادی در منطقه اردل و چهارمحال بختیاری به وجود بیاید. تالاب های زیادی در اردل وجود دارند که زیستگاه جانوران و گیاهان هستند. برای پیدا کردن اقامتگاه مناسب برای خانواده می توانید به اقامتگاه های اجاره ای در شهر اردل مراجعه کنید.مطالب مشابه