آشنایی با چشمه سرداب رستم آباد اردل و جاذبه های آن

آشنایی با چشمه سرداب رستم آباد اردل و جاذبه های آن

چشمه سرداب رستم آباد بعد از طی کردن یک مسیر پر پیچ و خم و گذشتن از صخره های سخت دامنه کوه به رودخانه بهشت آباد می ریزد.

شهرستان اردل مکان های طبیعی و بکری دارد که فقط برای دیدن و لذت بردن از آن ها به یک تلاش نیاز دارید. هیچ کاری بدون زحمت به دست نمی آید و لذت ندارد، برای دیدن مکان های باشکوه و فوق العاده باید رخت سفر را بست و دل را به جاده داد. ما در این راهنمای سفر ویژگی های یکی از مکان های دیدنی شهرستان اردل را برای شما شرح می دهیم، ما را در این سفر تنها نگذارید.

 

موقعیت چشمه سرداب 
چشمه سرداب در یکی از روستاهای شهرکرد واقع شده است. این چشمه در جنوب غربی شهرکرد قرار دارد، شهرکرد مرکز استان چهارمحال بختیاری است. روستایی که چشمه سرداب در آن واقع شده است، 90 کیلومتر با مرکز استان چهارمحال بختیاری فاصله دارد. اگر به دیدن این چشمه بیایید می توانید از رودخانه بهشت آباد نیز دیدن کنید، این رودخانه در مجاورت روستای رستم آباد قرار دارد. چشمه سرداب رستم آباد اردل را تمام بختیاری ها می شناسند، چرا که این چشمه آبی پر خروش دارد که هیچ کجای دنیا نمونه آن را پیدا نخواهید کرد.


 


در اطراف این چشمه طبیعتی فوق العاده ایجاد شده است، این زیست بوم محل زندگی تعداد زیادی از گیاهان و جانوران است. چشمه سرداب رستم آباد بعد از طی کردن یک مسیر پر پیچ و خم و گذشتن از صخره های سخت دامنه کوه به رودخانه بهشت آباد می ریزد. مردم محلی این روستا از پوشش گیاهی که در اطراف این چشمه به وجود آمده برای درمان بیماری استفاده می کنند، چرا که در اطراف این چشمه گیاهان دارویی نیز می روید.

 
دسترسی به چشمه سرداب رستم آباد 
برای اینکه بتوانید به روستای رستم آباد و چشمه خروشانش برسید، باید از جاده های مرکز استان چهارمحال بختیاری استفاده کنید. این جاده ها به شهرستان اردل نیز نزدیک هستند و شما را به مسیر اصلی نزدیک تر می کنند. بعد از رسیدن به نزدیکی شهرستان اردل یک مسیر سه راهی را می بینید، برای رفتن به چشمه سرداب رستم آباد اردل باید مسیر وسطی یعنی مستقیم را انتخاب کنید. مسیر مستقیم شما را به روستای کاج می برد، بعد از اینکه هفت کیلومتر از روستای کاج دور شدید، به روستای رستم آباد خواهید رسید.


 

برای این که به چشمه سرداب رستم آباد اردل برسید باید از مسیر اصلی خارج شوید و از پل روی رودخانه بهشت آباد گذر کنید. بعد از اینکه از پل عبور کردید باید یک مسیر سه کیلومتری را به صورت پیاده بپیمایید تا به چشمه خروشان بی نظیر سرداب رستم آباد برسید. آب این چشمه را در میان راه نیز می توانید ببینید، شاید رسیدن به این چشمه سخت باشد اما منظره ای که قرار است ببینید، ارزشش را دارد. یکی از عواملی که باعث شده این چشمه بکر باشد، همین مسیر سختش است. استخرهای پرورش ماهی زیادی در این روستا فعالیت دارند. اگر به دنبال یک اقامتگاه مناسب در اردل هستید، می توانید به هتل های شهر مراجعه کنید. مطالب مشابه