آشنایی با آبشار آتشگاه لردگان و طبیعت بی نظیرش

آشنایی با آبشار آتشگاه لردگان و طبیعت بی نظیرش

آبشار آتشگاه لردگان در واقع از رود کارون سرچشمه می گیرد و از به هم پیوستن سرچشمه های کارون، آبشار آتشگاه به وجود آمده است. منشا رود کارون از ارتفاعات زاگرس و دنا می باشد.

در کشور ما مکان های دیدنی زیادی وجود دارد که برای دیدن همه آن ها باید وقت زیادی گذاشت. یکی از مکان های زیبا و بکری که کمتر کسی آن را می شناسد را در این راهنمای سفر به شما معرفی می کنیم. آبشار آتشگاه لردگان یکی از مکان های بی نظیر برای طبیعت گردی است. اگر به این آبشار و طبیعت بکر اطرافش علاقه دارید، راهنمای سفر را تا آخر مطالعه بفرمایید. 


موقعیت آبشار در لردگان
اگر به دنبال کشف طبیعت بکر و زیبا هستید، حتما به دیدن این آبشار بیایید. به گفته بیشتر توریست ها و گردشگران داخلی و خارجی این آبشار جزو زیباترین آبشارهای جهان است. با رفتن به این آبشار شما آرامشی خاص را پیدا می کنید که در هیچ کجای دنیا این آرامش را پیدا نخواهید کرد. آبشار آتشگاه لردگان به طولانی ترین آبشار ایران معروف است. فاصله این آبشار از شهرکرد 190 کیلومتر می باشد، اما با شهر لردگان تنها 40 کیلومتر فاصله دارد. آبشار لردگان از یک دره دو کیلومتری می گذرد، در اطراف این دره و آبشار طبیعتی بی نظیر وجود دارد که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.

 

مقصد و مبدا آبشار لردگان
شاید از خود بپرسید این آبشار از کجا چشمه می گیرد که یک مسیر دو کیلومتری را طی می کند؟ ما پاسخ این سوال را به شما می گوییم. آبشار آتشگاه لردگان در واقع از رود کارون سرچشمه می گیرد و از به هم پیوستن سرچشمه های کارون آبشار آتشگاه به وجود آمده است. منشا رود کارون از ارتفاعات زاگرس و دنا می باشد، این آبشار بعد طی کردن یک مسیر طولانی وارد سد کارون خوزستان می شود. طبیعت منطقه در بخشی که آبشار به رودخانه خراسان متصل می شود، بسیار بکر و دیدنی است. در این بخش گیاهان و حیوانات زیادی دیده می شود که برای دیدن آن ها باید وقت زیادی بگذارید.

 
فتح آبشار لردگان
بیشتر افرادی که به صخره نوردی علاقه دارند بعد از رسیدن به آبشار دوست دارند که به دهانه اصلی برسند، برای این کار می توانید از دیوارهای سنگی اطراف آبشار کمک بگیرید. آبشار آتشگاه لردگان در ماه های اردیبهشت و فروردین پر آب تر می شود. رسیدن به دهانه اصلی آبشار کار سختی نیست و بیشتر جوانان می توانند به راحتی از دیواره ها بالا بروند. این آبشار در مسیر خود چشمه های کوچکتری را درست کرده که باعث شده مردم زیادی برای دیدن طبیعت بی نظیرش به لردگان سفر کنند. برای دیدن از مکان های تاریخی و طبیعت گردی لردگان باید زمان زیادی بگذارید تا بتوانید از طبیعت آن لذت ببرید، به همین دلیل باید به فکر یک جای خواب باشید، برای حل این مشکل می توانید به هتل و اقامتگاه های لردگان سر بزنید.مطالب مشابه