معرفی جاذبه طبیعی آبشار شیخ علی خان کوهرنگ

معرفی جاذبه طبیعی آبشار شیخ علی خان کوهرنگ

آبشار شیخ علی خان در روستایی به همین نام در شهرستان کوهرنگ قرار گرفته است، جاذبه ای زیبا که در هرکدام از فصل های سال به نوعی زیبایی خود را به نمایش می گذارد.

استان چهارمحال بختیاری، یک از استان های غربی و مرتفع ترین استان در کشور است که دارای جاذبه های طبیعی فراوانی می باشد. از دشت ها و دره های سرسبز گرفته تا رودخانه ها و آبشارهای خروشان و صخرهای بلند در این استان وجود دارد که موجب شده تا توجه گردشگران زیادی را به سمت خود جلب کند. در ادامه قصد داریم آبشار شیخ علی خان را که در زمره زیباترین آبشارهای این استان است به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 

 

معرفی آبشار شیخ علی خان
یکی از زیباترین و در عین حال بی نظیرترین جاذبه های صدرصد طبیعی شهرکرد، آبشار شیخ علی خان در روستایی به همین نام در شهرستان کوهرنگ است. جاذبه ای زیبا که در هرکدام از فصل های سال به نوعی زیبایی خود را به نمایش می گذارد. در فصل بهار شدت جریان آبی که از آن سرازیر می شود منظره زیبا و بی مانند را در منطقه پدید می آورد و به واسطه پرآبی و جاری شدن این آبشار، دشت های سرسبز و وسیعی در اطراف آن پدید آمده است که توجه گردشگران را به سمت خود جلب می کند. در فصل زمستان نیز برودت هوا موجب می شد تا آب این آبشار به قندیل های زیبایی تبدیل شود.


سوغات های گوناگون منطقه کوهرنگ
از آنجا که سالانه افرادی زیادی در فصل بهار از سراسر کشور برای دیدن این آبشار به این منطقه سفر می کنند، لذا در اطراف جاده ای که به آبشار منتهی می شود مغازه هایی را می بینید که می توانید سوغات های منطقه که شامل لباس ها و خوراکی های محلی است را از آنان خریداری کنید. از معرووف ترین ترین سوغات های کوهرنگ می توان عسل و انواع لبنیات محلی را نام برد.

 

جاذبه های اطراف آبشار شیخ علی خان
در اطراف این آبشار جاذبه های طبیعی دیگری نیز مانند تونل کوهرنگ، غار یخی چما، و چشمه دیمه قرار دارند که می توانید بعد از بازدید از آبشار از آنها نیز دیدن کنید.

گیاهان دارویی اطراف آبشار
در دره ای که آب آبشار از آن جاری می شود گل های رنگارنگ و گیاهان فراوانی روییده و رشد کرده اند که از جنبه خوراکی و دارویی برخوردار می باشند. پیچش عطر این گیاهان دارویی در فضا در کنار هوای پاک و مطبوع، موجب زیبایی دوچندان آبشار می شود و احساس این که تکه ای از بهداشت در این منطقه قرار گرفته است در فرد ایجاد می شود.مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
بوم گردی ارگ کیان (شهرکرد)
بوم گردی ارگ کیان (شهرکرد)

چهارمحال بختياری، شهر کیان

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


280,000 تومان برای هر شب

جزئیات