آشنایی با دشت زیبا و بی مانند لاله های واژگون کوهرنگ

آشنایی با دشت زیبا و بی مانند لاله های واژگون کوهرنگ

دشت لاله های واژگون در استان چهارمحال بختیاری منطقه کوهرنگ از توابع شهرستان چلگرد قرار دارد. مکانی که در فصل بهار با زیبایی بی نظیر لاله های واژگون به بهشتی نایاب بر روی زمین تبدیل می شود.

گشت و گذار و طبیعت گردی در فصل بهار یکی از عادات ما ایرانیان است، جاذبه های طبیعی فراوانی در استان های مختلف کشور پذیرای مسافران و میهمانان است که در ادامه قصد داریم شما را با یکی از زیباترین چشم اندازهای طبیعی در استان چهارمحال بختیاری آشنا کنیم. دشت لاله های واژگون واقع در شهرستان گوهرنگ با طبیعتی رویایی یکی از جلوه های بی نظیر از طبیعت ایران است، گل های لاله واژگون علاوه بر اینکه منظره ای زیبا را در این منطقه به نمایش گذاشته اند، سرخی آنها نیز موجب شور و هیجان در روح بیننده می شود، با ما همراه باشید تا شما را با این نقاشی بی نظیر خالق هستی بر روی زمین بیشتر آشنا کنیم.


معرفی دشت لاله های واژگون
دشت لاله های واژگون در استان چهارمحال بختیاری منطقه کوهرنگ از توابع شهرستان چلگرد قرار دارد. مکانی که در فصل بهار با زیبایی بی نظیر لاله های واژگون به بهشتی نایاب بر روی زمین تبدیل می شود.
این منطقه در کنار طبیعت زیبایی که از لاله های واژگون به نمایش می گذارد، از آب و هوای معتدلی نیز برخوردار می باشد. مشاهده حیات وحش پرندگان، کوهنوردی و صخره نوردی از قابلیت های گردشگری این منطقه به شمار می آید.

 

 

گردشگران و دوستداران طبیعت، معمولا در بهار به این منطقه سفر می کنند. از این رو به منظور رفاه حال این دسته از مسافران، امکانات و تسهیلات این منطقه مانند دسترسی به جاده آسفالت، آب آشامیدنی و اقامتگاه ها و سوئیت هایی با امکانات مناسب برای آنان در نظر گرفته شده است، پیشنهاد می کنم اجاره اقامتگاه و یا اجاره ویلا در این منطقه را به سایت بوم گردی بسپارید.

  
اطلاعاتی در مورد لاله های واژگون لازم است که بدانید
لاله های واژگون از گونه گیاهان خاص و منحصر به فردی است که تنها در ایران می رویند. البته علاوه بر  کوهرنگ، در سایر مناطق دیگر استان چهارمحال بختیاری این گل زیبا نیز وجود دارد اما وسیع ترین دشت آن متعلق به منطقه کوهرنگ است. در برخی مناطق این گل زیبا را با نام گل گریان و اشک مریم می شناسند و دلیل این نامگذاری نیز پایین بودن قسمت بالای آن است.در حالت کلی در مناطق صخره ای و سنگلاخی در ایران می توان شاهد رشد گل های لاله واژگون نیز بود. جالب است که بدانید این گونه گیاهی از خاصیت درمانی نیز برخوردار بوده و به عنوان مسکن درد از آن استفاده می شود.مطالب مشابه