معرفی رستوران بختیاری شهرکرد و غذاهای محلی آن

معرفی رستوران بختیاری شهرکرد و غذاهای محلی آن

یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین غذاهای رستوران بختیاری شهرکرد، کباب آن است که با توجه به محبوبیت در میان تمام ایرانیان علاوه بر شهرکرد، در اغلب رستوران ها در تمامی شهرهای ایران این غذا سرو می شود.

همگی ما زمانی که به سفر می رویم علاوه بر بازدید از بازارهای سنتی و آشنایی با صنایع دستی آن منطقه و یا شهر، تمایل داریم تا غذاهای محلی آن منطقه را نیز بچشیم. استان چهارمحال بختیاری از جمله استان هایی است که با توجه به برخورداری از دیدنی های طبیعی و تاریخی و فرهنگی، توجه گردشگران زیادی را به سمت خود جلب کرده است، که این دسته از گردشگران معمولا به دنبال رستوران های سنتی که غذاهای محلی شهرکرد را سرو می کنند هستند. از این رو قصد داریم رستوران بختیاری شهرکرد که انواع مختلف غذاهای خوشمزه بختیاری در آن سرو می شود را به شما معرفی کنیم، پس با ما همراه باشید.


انواع غذاهای محلی سرو شده در رستوران بختیاری

کباب بختیاری
از یکی معروف ترین و پرطرفدارترین غذاهای رستوران بختیاری شهرکرد، کباب آن است. با توجه به محبوبیت در میان تمام ایرانیان علاوه بر شهرکرد، در اغلب رستوران ها در تمامی شهرهای ایران این غذا سرو می شود.


آش دوغ بختیاری
این آش از نظر ظاهری تفاوت چندانی با آش دوغ سایر مناطق دیگر در کشور را ندارد، اما آنچه که موجب منحصر به فرد شدن آش دوغ بختیاری شده است مواد اولیه آن است که از پوشش گیاهی این استان سرسبز تامین می شود.

چلو خورش به
یکی از غذاهای محلی و بسیار خوشمزه و لذیذ قوم بختیاری، پلو خورش به است که طبع آن معتدل به گرم بوده و با توجه به مواد اولیه ای که برای تهیه این غذا استفاده می شود منبع غنی از فیبرو سبوس میباشد که برای پوکی استخوان و خون سازی بسیار مفید بوده و از سوی دیگر دارای انواع ویتامین های مختلف نیز می باشد.


آو تفتاله
یکی دیگر از غذاهای بومی استان که در رستوران بختیاری سرو می شود و بسیار مورد توجه گردشگرانی که به این شهر سفر کرده اند قرار گرفته است، آش "آو تفتاله" است. این آش در زمره آش های اصیل بختیاری قرار دارد که مواد اصلی آن شامل آب، برگ زردآلو، روغن، پیاز و ترشی ناردون است.


گردو پلو شهرکرد
غذایی مقوی و سالم که می توانید در زمان سفرتان به شهرکرد با مراجعه به رستوران بختیاری آن را سفارش داده و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید.مطالب مشابه