آشنایی با روستای کرچا ساری و دیدنی های آن

آشنایی با روستای کرچا ساری و دیدنی های آن

روستای کرچا همانند سایر روستاهای بخش دودانگه از جلوه ویژه طبیعی برخوردار است که ترکیب کوه، جنگل، دشت و رودخانه فراوان است که از ویژگی های این منطقه می باشد و عمدتا در فصل های گردشگری توریست های زیادی وارد این منطقه می شوند.

در سفر به شهر ساری و بخش دودانگه در این شهر، دیدنی های بسیاری هستند که می توانید سری به آنها بزنید؛ یکی از این دیدنی ها، روستای کرچا است. روستای کرچا در بخش دودانگه، جنوب شرقی شهرستان ساری و در فاصله 75 کیلومتری ساری واقع شده است. جمعیت بخش دودانگه عمدتا سیار است و در فصل زراعی و کشاورزی که فصل فعالیت اقتصادی به شمار می رود بیش از 22000 نفر جمعیت در این منطقه زندگی می کنند. از قابلیت های مهم منطقه پتانسیل های آبی و فراوانی خاک و دانش فنی و زراعی مردم منطقه می باشد.

 

روستای کرچا همانند سایر روستاهای بخش دودانگه از جلوه ویژه طبیعی برخوردار است که ترکیب کوه، جنگل، دشت و رودخانه فراوان است که از ویژگی های این منطقه می باشد و عمدتا در فصل های گردشگری توریست های زیادی وارد این منطقه می شوند. تعداد 60 خانوار در روستای کرچا مشغول زندگی و فعالیت هستند که عمدتا جمعیت آن در طول سال به صورت دائمی ساکن هستند و عده ای نیز در فصول کشاورزی به صورت نیمه فصل در آن زندگی می کنند.

 

 

همچنین از بین سایر روستاهای دیدنی بخش دودانگه می توان به روستای مرگاب و روستای سنگده اشاره نمود.

شغل اکثر روستائیان کشاورزی و دامداری می باشد. یکی از ساختمان های کهن و تاریخی که در وسط روستا قرار دارد عمارت مرحوم اسپهبدی که از مالکین منطقه بود می باشد و قدمت آن مربوط به حدود 150 سال پیش، یا زمان قاجار است که دارای دیوارهایی به ارتفاع 6 متر که از کاه گل و سنگ درست شده است می باشد و در حدود 80 سال پیش توسط مالک آن مرمت و بازسازی شد و سقف آن را شیروانی کرده اند.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
ویلای جنگلی (ساری، روستای دلاخیل)
ویلای جنگلی (ساری، روستای دلاخیل)

مازندران، کلیجان رستاق

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


370,000 تومان برای هر شب

جزئیات
آپارتمان ساحلی سرای آرامش (ساری)
آپارتمان ساحلی سرای آرامش (ساری)

مازندران، فرح آباد

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


700,000 تومان برای هر شب

جزئیات
آپارتمان با امکانات مناسب (جویبار ساری)
آپارتمان با امکانات مناسب (جویبار ساری)

مازندران، جویبار

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


350,000 تومان برای هر شب

جزئیات