سیری در روستای قادیکلا ساری

سیری در روستای قادیکلا ساری

به علت حاصلخیز بودن خاک روستای قادیکلا انواع محصولات نظیر برنج، گندم، جو، کلزا، سیب زمینی در آن کشت می شود و درختانی نظیر گردو، سیب، گلابی، آلوچه، انار، خرمالو، هلو، فندق و صیفی جات و سبزیجات نیز از محصولات روستای قادیکلا هستند.

قادیکلا نام روستایی سرسبز و دیدنی در شهر شمالی ساری است. روستای قادیکلا از توابع بخش چهاردانگه و در 50 کیلومتری شهرستان ساری واقع شده است. روستای زیبای قادیکلا از شمال به روستای ولاجم، از جنوب به مزارع و شالیزار و روستای خارخون، از شرق به جنگل و از غرب به جاده اصلی ساری به کیاسر منتهی شده است. جمعیت روستای قادیکلا در فصل زمستان 350 نفر و در فصل بهار و تابستان حدود 800 نفر می باشد. شغل اصلی اهالی روستا کشاورزی و دامداری می باشد. دو بقعه متبرکه، یکی در پائین محله به نام امامزاده سید عبدالمطلب و دیگری در بالا محله قرار دارد که مورد احترام اهالی منطقه و روستای قادیکلا می باشد. روستای قادیکلا در دوران دفاع مقدس شهیدی بنام شهید صادق حیاتی تقدیم انقلاب کرده است.

 

به علت حاصلخیز بودن خاک روستای قادیکلا انواع محصولات نظیر برنج، گندم، جو، کلزا، سیب زمینی در آن کشت می شود و درختانی نظیر گردو، سیب، گلابی، آلوچه، انار، خرمالو، هلو، فندق و صیفی جات و سبزیجات نیز از محصولات روستای قادیکلا هستند. روستای قادیکلا از امکاناتی نظیر آب، برق، مرکز مخابرات، خانه بهداشت، دبیرستان شبانه روزی و مدرسه ابتدایی برخوردار است.

 

دبیرستان شبانه روزی امام حسن مجتبی (ع) از سال 1370 تاسیس شده است و دانش آموزان از روستاهای وناجم، کرسام، ورنام، خارخون و روستاهای مجاور برای تحصیل به دبیرستان روستای قادیکلا می آیند. روستای قادیکلا با مناظر دیدنی، با همجواری جنگل و کوه و دارا بودن مزارع و مراتع زیبا به همراه مردم خونگرم پذیرای مسافران و توریست ها می باشد.

 

 

اگر به گشت و گذار در روستاها علاقه دارید، سری نیز به سایر روستاهای دیدنی ساری نظیر روستای میانا و روستای مرگاب بزنید.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
ویلای جنگلی (ساری، روستای دلاخیل)
ویلای جنگلی (ساری، روستای دلاخیل)

مازندران، کلیجان رستاق

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


370,000 تومان برای هر شب

جزئیات
آپارتمان ساحلی سرای آرامش (ساری)
آپارتمان ساحلی سرای آرامش (ساری)

مازندران، فرح آباد

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


700,000 تومان برای هر شب

جزئیات
آپارتمان با امکانات مناسب (جویبار ساری)
آپارتمان با امکانات مناسب (جویبار ساری)

مازندران، جویبار

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


350,000 تومان برای هر شب

جزئیات