معرفی جاذبه گردشگری پل خراجی شهرکرد

معرفی جاذبه گردشگری پل خراجی شهرکرد

مصالح به کار رفته در ساخت پل خراجی شامل آجر، سنگ و ملات است که دارای شکلی مخروطی بوده و زمانی که با دقت به آن نگاه می کنید متوجه خواهید شد که از اطراف شیبدار است.

شهرکرد یکی از معدود شهرهایی است که می تواند از هر نظر مورد توجه گردشگران قرار گیرد تا برای سفر در هر کدام از فصل های سال به خصوص تابستان آن را انتخاب کنند. جاذبه های تاریخی و فرهنگی، چشم اندازهای طبیعی فراوان، آب و هوای مطبوع و پاکیزه می تواند دلایلی قانع کننده برای انتخاب مقصد سفر اغلب گردشگران باشد.


از سوی دیگر در شهرکرد به منظور رفاه حال مسافران و گردشگران، در اغلب مناطق و شهرهای اطراف آن اقامتگاه و ویلاهایی در نظر گرفته شده است، که گردشگران می توانند با اجاره اقامتگاه و یا اجاره ویلا با امکانات رفاهی مناسب، مدت زمان بیشتری را با خیالی آسوده به گشت و گذار در این شهر اختصاص داده و از سفر خود لذت ببرند
اکنون در ادامه می خواهیم یکی از جاذبه های تاریخی فرهنگی شهرکرد به نام پل خراجی را به شما معرفی کنیم. پیشنهاد می کنم با ما همراه باشید.


معرفی پل خراجی
در روستای خراجی از توابع شهرستان کیار، بلندترین پل استان به نام پل خراجی قرار دارد که قدمت آن به دوران صفویه برمی گردد. این پل که بر روی رودخانه کیار احداث شده است دارای 10 دهانه است که آن را بر روی پایه های سنگی ساخته اند. مصالح به کار رفته در ساخت پل خراجی آجر، سنگ و ملات است که دارای شکلی مخروطی بوده و زمانی که با دقت به آن نگاه می کنید متوجه خواهید شد گه از اطراف شیبدار است. به بیانی ساده تر بخش میانی پل به منظور دفع بهتر رانش و ممانعت از آسیب دیدگی در طی زمان، از سایر بخش های پل بلندتر ساخته شده است.


در چندسال گذشته با همت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، بخش هایی از این پل که در حال تخریب بود مورد بازسای و مرمت قرار گرفت. پیشنهاد می کنم در سفرتان به شهرکرد به شهرستان کیار روستای خراجی رفته و از این پل تاریخی زیبا دیدن کنید و علاوه بر این از چشم اندازهای طبیعی اطراف آن نیز لذت ببرید.

 
جاذبه های اطراف پل خراجی
در روستای خراجی جاذبه تاریخی دیگری نیز به نام حمام شاه حیدر خراجی نیز وجود دارد که قدمت این اثر تاریخی متعلق به دوران قاجار است. از دیگر جاذبه هایی که می توانید در زمان سفر به روستای خراجی از آن دیدن کنید می توان چشمه وقت ساعت، غار طبیعی که در ابتدای کوه جهان بین قرار گرفته است، چشمه گیندیان، و آبشار لیزاب را نام برد.مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
بوم گردی ارگ کیان (شهرکرد)
بوم گردی ارگ کیان (شهرکرد)

چهارمحال بختياری، شهر کیان

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


280,000 تومان برای هر شب

جزئیات