تجربه سفر هیجان انگیز به آبشار کرکری مشگین شهر

تجربه سفر هیجان انگیز به آبشار کرکری مشگین شهر

ارتفاع آبشار کرکری مشگین شهر بیش از بیست و پنج متر است و آب جاری از چشمه های مختلفی نظیر آیقار عربلو، اجیرلو، جلودارلو، و... در دره کرکری، رودخانه پر از آب کرکری را تشکیل داده اند. در مسیر حرکت این رودخانه به خاطر کوهستانی بودن و شیب تند در بالای روستای قیرخ بولاغ، آبشار کم نظیری به وجود آمده است.

کرکری نام یکی از بلندترین و پرآب ترین آبشار های مشگین شهر است که یکی از زیباترین آبشار های این شهر محسوب میشود. آبشار کرکری در مسیر رودخانه ی کرکری و در نزدیکی روستای ییلاقی قیرخ بولاغ، در جنوب مشگین شهر قرار دارد. ارتفاع این آبشار بیش از بیست و پنج متر است و آب جاری از چشمه های مختلفی نظیر آیقار عربلو، اجیرلو، جلودارلو، و... در دره کرکری، رودخانه پر از آب کرکری را تشکیل داده اند. در مسیر حرکت این رودخانه به خاطر کوهستانی بودن و شیب تند در بالای روستای قیرخ بولاغ، آبشار کم نظیری به وجود آمده است.

 

فاصله آبشار کرکی تا مشگین شهر چیزی حدود 15 کیلومتر است که البته این مسیر خاکی بوده و عبور از آن کمی زمان میبرد. به منظور حرکت به سمت این آبشار، باید از روستای آقبلاغ مسیر را شروع کنید تا به ابتدای مسیر گردشگری قینرجه – موئیل برسید.

 


در بین روستای قیرخ بولاغ و آبشار کرکری، یک استخر پرورش ماهی وجود دارد. در بالای این آبشار نیز در فصولی که آب و هوا مناسب باشد، عشایر ییلاق نشین سکوت دارند و پرورش دام انجام میدهند. رودخانه کرکری در تمامی فصول سال پر از آب است و از آب آن برای مزارع روستاهای پایین، نظیر اندزق، مجنده و احمدآباد استفاده میشود.

 

شما برای رسیدن به آبشار کرکی، نیمی از راه را میتوانید با وسیله نقلیه طی کرده و نیمی دیگر را نیز باید با پای پیاده طی کنید که البته این پیاده روی بسیار لذت بخش خواهد بود و شما شاهد مناظر طبیعی زیبا و بسیار دلنشینی در طول این مسیر خواهید بود.

 


مسیر پیاده روی تا این آبشار به قدری زیبا و دل انگیز است که یکی از لذت بخش ترین بخش های مربوط به سفر به این آبشار خواهد بود.

 


همچنین همانطور که در بالا ذکر شد، این آبشار در مسیر گردشگری قینرجه - موئیل قرار دارد و از همین رو، در صورتی که قصد سفر به این آبشار در فصل تابستان را دارید، پیشنهاد میدهیم از آبگرم های قینرجه – موئیل نیز بهره ببرید تا لذت این سفر را دوچندان کنید.

 مطالب مشابه