معرفی پل معلق بابلسر

معرفی پل معلق بابلسر

پل معلق بابلسر اولین پل ماشین رو محسوب می شود که قسمت شرقی و غربی بابلسر را بهم وصل کرده و راه ارتباطی بابلسر، فریدونکنار و در مسیر شاهراه شرقی غربی استان به شمار می رود که بسیار پرتردد نیز است.

بابلسر از شهر های بسیار زیبا و دیدنی شمال ایران با جاذبه های توریستی فوق العاده است که سالانه گردشگران بی شماری به آن سفر می کنند. شهر بابلسر به خاطر عبور رودخانه بابل از آن دارای پل های گوناگونی می باشد که یکی از آنها با نام پل معلق بابلسر در بین مردم معروف است. این پل امروزه به نام پل امام رضا نیز شناخته می شود ولی بیشتر با همان نام پل معلق معروف است و واقع در خیابان پاسداران می باشد. پل معلق تاریخی بابلسر به جای مانده از دوران پهلوی اول می باشد که در سال 1313 در این شهر ساخته شده است. این پل را گروهی از مهندسان آلمانی و سوئدی پیش از جنگ جهانی دوم بنا کردند و به مدت 50 سال آن را ضمانت کردند. پل معلق بابلسر امروزه در خیابان پاسداران بابلسر قرار دارد و قسمت شرقی و غربی شهر را به هم متصل کرده است.

 

 

یک پل دیدنی دیگر به نام پل کابلی نیز در بابلسر وجود دارد که پیشنهاد می دهیم نگاهی نیز به آن بیاندازید.

 

این پل اولین پل ماشین رو محسوب می شود که قسمت شرقی و غربی بابلسر را بهم وصل کرده و راه ارتباطی بابلسر، فریدونکنار و در مسیر شاهراه شرقی غربی استان به شمار می رود که بسیار پرتردد نیز است. پل معلق به پل هایی گفته می شود که عرشه آن از کابل های معلق آویزان شده باشد. پل معلق بابلسر طولی برابر با 80 متر دارد و عرض آن نیز 18 متر می باشد و ارتفاعش از سطح آب 16 متر و در جهت شرقی به غربی احداث شده است. مصالحی که در ساخت این پل استفاده کرده اند تماما از آهن می باشد.

 

همانطور که در متن فوق اشاره شد، این سازه در شهر بابلسر و خیابان پاسداران واقع شده است. اگر با وسیله غیر از خودرو شخصی به این شهر سفر کردید، برای دیدن این اثر تاریخی می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی داخل شهر استفاده کنید و خود را به این محل برسانید. در صورتی که از خودرو شخصی استفاده کردید، باید آن را در نزدیکی پل پارک کنید و بقیه مسیر تا پل را پیاده طی کنید. بهتر است بر روی پل به هیچ عنوان توقف نداشته باشید.

 

 

بابلسر نقاط بسیار دیدنی دیگری نیز در دل خود جای داده که در سفر به آن می توانید سری به آنها بزنید، برای مثال، باغ وحش بابلسر.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
ویلا 3 خواب دربستی استخردار (بابلسر)
ویلا 3 خواب دربستی استخردار (بابلسر)

مازندران، شهرک صفایه

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


1,000,000 تومان برای هر شب

جزئیات
ویلا رو به آب (بابلسر، دریاکنار)
ویلا رو به آب (بابلسر، دریاکنار)

مازندران، دریاکنار

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


1,500,000 تومان برای هر شب

جزئیات
ویلا در مجتمع ساحلی مهتاب (بابلسر)
ویلا در مجتمع ساحلی مهتاب (بابلسر)

مازندران، مجتمع ساحلی مهتاب

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


400,000 تومان برای هر شب

جزئیات
آپارتمان ساحلی در منطقه توریستی بابلسر
آپارتمان ساحلی در منطقه توریستی بابلسر

مازندران، پارکینگ 6 - شهرک آزادگان

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


420,000 تومان برای هر شب

جزئیات