آشنایی با طبیعت زیبای دره عشق شهرکرد و جاذبه های آن

آشنایی با طبیعت زیبای دره عشق شهرکرد و جاذبه های آن

در گوشه و کنار دره عشق شهرکرد، چشمه و آبشارهای بزرگ و کوچک فراوانی که از ارتفاع سقوط کرده اند نیز وجود دارد که برخی از این آبشارها فصلی هستند.

ایران یکی از کشورهایی است که از تمام انواع چشم اندازهای طبیعی از جنگل های سرسبز و دریای آبی بیکران گرفته تا کویر داغ و بی انتها و حتی دره های عمیق بهره مند می باشد. ممکن است با شنیدن نام دره تنها واژه هایی از قبیل سقوط و خطر و... به ذهن شما خطور کند، اما در واقع این گونه نیست، زیرا که در ادامه می خواهیم شما را یکی از زیباترین دره های ایران که در استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد و به نام دره عشق معروف است آشنا کنیم.

معرفی دره عشق 
دره عشق یکی از جاذبه های طبیعی شهرکرد است که مسیر طولانی ترین رود ایران یعنی کارون نیز می باشد. برای دیدن این چشم انداز طبیعی باید از جاده پر از درختان بلوط ایذه در دامنه های زاگرس عبور کنید و بعد از گذشتن از روستاهای جوزان و دروک به دره عشق خواهید رسید.
 

شگفتی های دیدنی در گذر از دره عشق

در این دره زیبا می توانید انواع جلوه های زیبای طبیعت مانند آبشار، رودخانه و... را مشاهده کنید. وجود این چشم اندازهای طبیعی در این دره موجب می شود تا دیگر نام دره برای افراد یادآور خطر نبوده و شاید دلیل نامگذاری آن به دره عشق همین باشد.

نکته جالبی که در مورد این دره وجود دارد آب و هوای متفاوت آن در جاهای مختلف این دره است. به عنوان مثال ممکن است بخشی از دره هوا سرد باشد در صورتی که در بخش های دیگر می توانید از هوای گرم و دلپذیر لذت ببرید.
 

جاذبه های دره عشق
در دره عشق جاذبه های فراوانی وجود دارد که در ادامه به ذکر چند مورد از آن ها می پردازیم.

رودخانه کارون
یکی از بی نظیرترین جاذبه های این دره زیبا گذر رودخانه بزرگ کارون از میان آن است، در حقیقت گذر این رودخانه موجب شده تا شرایط زیستگاهی در این سرزمین کماکان برقرار باشد.

 

چشمه ها و آبشارهای فراوان
در بخش های دیگر از دره عشق چشمه و آبشارهای بزرگ و کوچک فراوانی که از ارتفاع سقوط کرده اند نیز وجود دارد، برخی از این آبشارها فصلی هستند.
البته آبشاری دیگری که در این دره به نام آبشار عشق وجود دارد که ارتفاع سقوط آب در این آبشار بیش از 100 متر می باشد و یکی از بی نظیرترین زیبایی های طبیعت را نمودار کرده است.

رفتینگ در کارون
یکی از تفریحات هیجانی و رایج در دره عشق رفتینگ در کارون نام دارد که بسیار مورد استقبال گردشگران است.مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
بوم گردی ارگ کیان (شهرکرد)
بوم گردی ارگ کیان (شهرکرد)

چهارمحال بختياری، شهر کیان

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


280,000 تومان برای هر شب

جزئیات