آشنایی با چشمه سیاسرد بروجن

آشنایی با چشمه سیاسرد بروجن

منطقه سیاسرد به عنوان منطقه نمونه گردشگری استان شناخته شده و هرساله رتبه اول و دوم در این زمینه را دریافت می کند. همچنین شب های تابستان در این منطقه بسیار خنک بوده و از همین رو در این فصل بازدید کنندگان بیشتری دارد.

منطقه گردشگری سیاسرد یک جاذبه طبیعی بسیار دنج و آرام در جاده بروجن - خوزستان می باشد. از آنجایی که این منطقه گردشگری در مکان پر رفت و آمدی واقع شده است تعداد مسافران زیادی از سمت همین جاده جذب گردشگاه می شوند. گرم بودن منطقه خوزستان و در مسیر بودن این گردشکاه خنک باعث شده است که این منطقه بیشترین گردشگر را از سمت استان خوزستان به خود جذب کند. چیزی که باعث محبوبیت بسیار زیاد سیاسرد شده است هوای تمیز و خنک گردشگاه می باشد. چشمه سیاسرد بروجن در 5 کیلومتری شهر بروجن واقع شده است. هوای خنک و مطبوع و درختان زیبا و کهنسال اطراف این چشمه مکانی بسیار زیبا برای تفرج و استراحت ساکنین شهر بروجن و سایر گردشگران به وجود آورده است. به شکلی که همه روزه و به ویژه در روز های تعطیل، این مکان شاهد گشت و گذار تعداد زیادی از مسافران و گردشگران می باشد. فضاسازی های مناسب و سهل الوصول بودن، میل به بازدید از این گردشگاه را دوچندان کرده است. مطبوع و خنک بودن هوا در این تفریحگاه به حدی می باشد که در شب کاملا سرد می شود و امکان ماندن در این منطقه به علت سردی هوا در ساعات شب سخت می شود. دلیل سردی هوا علاوه بر آب چشمه، می تواند ارتفاع کوه سیاسرد از سطح آب که در حدود 2700 متر است باشد.

 

ارتفاع دامنه این کوه نیز 450 متر است. این منطقه به عنوان منطقه نمونه گردشگری استان شناخته شده و هرساله رتبه اول و دوم در این زمینه را به خود اختصاص می دهد. توصیه می شود برای ماندن در شب در این گردشگاه فوق العاده لباس و تجهیزات گرم به همراه خود داشته باشید. سردی هوا در این منطقه در شب های تابستان یکی از خصوصیات بسیار جذاب آن است. بسیاری از افرادی که شبهای تابستان را در گردشگاه سیاسرد مانده اند بر این باورند که تجربه شب های تابستان در این مکان با هیچ کجای دیگر ایران مشابه نیست. همچنین شایان ذکر است که این منطقه بسیار پاک و تمیز نیز می باشد که یکی دیگر از امتیازان آن است. از امکانات رفاهی موجود در گردشگاه سیاسرد بروجن می توان به شهربازی و امکانات تفریحی و تجهیزاتی اشاره نمود که همواره مورد علاقه خانواده ها، به خصوص کودکان و نوجوانان است.

 

استراحتگاه های سکویی این گردشگاه که برای اقامت های کوتاه مدت و چندیدن ساعته مسافران تعبیه شده یکی دیگر از امکانات تفریحی منطقه هستند. این گردشگاه دارای رستوران نیز می باشد و کسانی از آن استفاده می کنند می تواند غذای خود را از رستوران گردشگاه تهیه کنند. فضاسازی و طراحی اطراف چشمه بسیار مناسب و زیبا تعبیه شده است. نزدیکی منطقه به راه، و دسترسی آسان به آن، طرفداران و بازدیدکنندگان و گردشگران این منطقه را دوچندان کرده است. پارکینگ، فروشگاه های مواد غذایی، محوطه های چادرزنی ویژه مسافران و سرویس های بهداشتی این منطقه نیز در اختیار مسافران قرار گرفته است.

 

 

در سفر به بروجن بازدید از سایر جاذبه های طبیعی زیبای این منطقه نظیر تالاب چغاخور و تالاب گندمان را نیز از دست ندهید.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
بوم گردی و گردشگری آوای تالاب (بروجن)
بوم گردی و گردشگری آوای تالاب (بروجن)

چهارمحال بختیاری، گندمان

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


170,000 تومان برای هر شب

جزئیات