زیارت امامزاده حمزه ابن علی بروجن

زیارت امامزاده حمزه ابن علی بروجن

از بین نکات جذاب امامزاده حمزه ابن علی می توان به بازارچه آن اشاره کرد که می توانید انواع و اقسام سوغاتی را از آن خریداری کنید، از صنایع دستی گرفته تا ادویه جات و سایر خوراکی ها. از فراز تپه ای که آرامگاه روی آن قرار دارد می توانید نمای زیبایی از مزارع اطراف و کل محوطه و بازارچه را داشته باشید.

بقعه امامزاده حمزه ابن علی که از نوادگان امام سجاد (ع) است یکی از جاذبه های توریستی مذهبی استان چهار محال و بختیاری می باشد که در نزدیکی تالاب چغاخور واقع شده است و اصل بنای این آرامگاه مربوط به دوره تیموریان می باشد. این امامزاده در 4 کیلومتری بلداجی در شهرستان بروجن بر فراز تپه ای بلند واقع شده است. به دلیل وجود امکاناتی نظیر بازارچه، زائرسرا و سایر خدمات عمومی اقامتی و آب و هوای مناسب تبدیل به قطب گردشگری خوبی در این منطقه شده است. اکثر افرادی که راهی دیدن شهرکرد یا حتی تالاب چغاخور هستند این مکان را برای اقامت انتخاب می کنند زیرا هم مجهز به زائرسرا می باشد و هم مکان مناسبی برای چادر زدن است.

 

همچنین از بین نکات جذاب این امامزاده می توان به بازارچه آن اشاره کرد که می توانید انواع و اقسام سوغاتی را از آن خریداری کنید، از صنایع دستی گرفته تا ادویه جات و سایر خوراکی ها. از فراز تپه ای که آرامگاه روی آن قرار دارد می توانید نمای زیبایی از مزارع اطراف و کل محوطه و بازارچه را داشته باشید. این محوطه تا نصف شب در ایام تعطیل و فصول مناسب سفر پر و شور و هیجان است و خیلی دیر تعطیل می گردد.

 

درفاصله 4 کیلومتری بلداجی و برفراز کوهی، بارگاه متبرک امام زاده حمزه بن علی، با فضایی ملکوتی قرار گرفته، که یکی از پررونق ترین جاذبه های مذهبی تاریخی استان چهارمحال و بختیاریه و یکی از قطب های مهم سیاحتی و زیارتی استان چهارمحال و بختیاریه که به دلیل قداست و همچنین موقعیت طبیعی و آب و هوا و دیگر جاذبه های پیرامون آن سالانه حدود 30 هزار نفر به این مکان سفر می کنند.

 

 

در سفر به استان چهارمحال و بختیاری بازدید از جاذبه های توریستی دیدنی آن نظیر روستای خراجی و دره عشق را نیز از دست ندهید.مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
بوم گردی و گردشگری آوای تالاب (بروجن)
بوم گردی و گردشگری آوای تالاب (بروجن)

چهارمحال بختیاری، گندمان

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


170,000 تومان برای هر شب

جزئیات