گشت و گذار در روستای شمس آباد شهرکرد

گشت و گذار در روستای شمس آباد شهرکرد

روستای شمس آباد یکی از روستا های دیدنی شهر کرد است که از بین جاذبه های توریستی دیدنی این روستا می توان به چشمه وقت و ساعت شمس آباد نمود.

روستای شمس آباد یک روستای بسیار دیدنی و جذاب در استان چهار مهال و بختیاری و در شهرکرد است. براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال 1385، جمعیت این روستا 2456 نفر بوده است که 641 خانوار هستند. از بین جاذبه های توریستی دیدنی این روستا می توان به چشمه وقت و ساعت شمس آباد اشاره کرد. این چشمه یکی از چشمه های واقع در دامنه کوه جهان بین هفشجان و در غرب روستای شمس آباد، شهرستان شهرکرد، استان چهارمحال و بختیاری است. چشمه وقت و ساعت در فاصله 35 کیلومتری شهرکرد و 10 کیلومتری شهر هفشجان واقع شده است. علت نامگذاری وقت و ساعت به این دلیل است که آب این چشمه در طول روز ممکن است برای مدت 2 الی 3 ساعت قطع شود، به شکلی که هیچ اثری از آب در دهانه چشمه مشاهده نخواهد شد اما با گذشت مدت زمانی به یک باره آب از دهانه این چشمه شروع به جوشش می کند و منظره فوق العاده ای ایجاد می کند.

 

 

روستا های دیدنی دیگری نیز در شهرکرد وجود دارند، برای مثال، روستای خراجی.

 

قدمت چشمه وقت و ساعت به قبل از دوران چهارم باز می گردد و جزو چشمه های کارستی است که آب آن به صورت تناوبی خشک و پرآب می گردد. این چشمه در تاریخ 20 بهمن ماه از سال 1389 با شماره ثبت 109 در فهرست آثار طبیعی ملی ایران ثبت شد. غار گرز رستم نیز یکی دیگر از جاذبه های توریستی این روستا است که در شرق روستای شمس آباد شهرکرد واقع شده است.

 

غار گرز رستم با 6 چاه، عمیق ترین غار استان چهارمحال و بختیاری شناخته شده است. وجود ستونهای استلاکتیتی، استلاگمیت ها، قندیل های پفکی، خفاش، پروانه، حشره از نکات قابل توجه این غار می باشد. به دلیل وجود مناظری نظیر گرزی که به هوا بلند شده باشد خودنمایی می کند، عنوان گرز رستم را بر روی آن قرار داده اند.

 

 

شهرکرد دارای مناطق طبیعی بسیار زیبای دیگری نظیر دره عشق نیز می باشد که پیشنهاد می دهیم سری به آنها بزنید.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
اقامتگاه مبله همایون (شهرکرد)
اقامتگاه مبله همایون (شهرکرد)

چهارمحال بختیاری، سرچشمه ها

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


200,000 تومان برای هر شب

جزئیات
بوم گردی ارگ کیان (شهرکرد)
بوم گردی ارگ کیان (شهرکرد)

چهارمحال بختیاری، شهر کیان

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


280,000 تومان برای هر شب

جزئیات