سفر به دره عشق شهرکرد

سفر به دره عشق شهرکرد

دره عشق منطقه ای فوق العاده با جاذبه های بسیار دیدنی است که شما در همه ماه های سال می توانید به بازدید از آن و جاذبه های اطراف آن بروید و در هر فصل جلوه ای بسیار جذاب از این منطقه را مشاهده کنید.

دره‌ عشق یکی از فوق العاده ترین و دیدنی ترین جاذبه های توریستی طبیعی شهرکرد در استان چهار محال و بختیاری است که دارای طبیعتی فوق العاده می باشد و یکی از دلایل اصلی مراجعه بسیاری از گردشگران به شهرکرد می باشد. دره‌ عشق یکی از مناطق فوق العاده و بسیار جذاب چهار محال و بختیاری است که با مناظر بی نظیری که دارد سبب جذب گردشگران زیادی به شهرکرد می شود. جریان داشتن تعداد زیادی آبشار فصلی در دره عشق، کوه هایی با پوششی از جنگل های بلوط، چشمه های آب معدنی، روستاهای کهن و تاریخی با معماری‌ فوق العاده و نفیس، عبور رود زیبا و خروشان کارون در میان دره، تعداد زیادی صخره و پرتگاه در جنوب منطقه و همچنین شالیزار های گسترده در بخش های مختلفی از دره‌ زیبایی و طراوت این ناحیه را دوچندان کرده است. دره یاس، سررک، گل کله، معدن، دره بید، سرکون پایین، سرکون بالا، دورک، دره عشق، پوراز، برنجگان، گل سفید و جوزستان از جمله روستاهایی است که در این منطقه زیبا و بسیار محبوب واقع شده اند.

 

 

همچنین به منظور آشنایی بیشتر با آبشاری که در این منطقه واقع شده است، لینک زیر را کلیک کنید:

معرفی آبشار دره عشق شهرکرد و جاذبه های اطراف آن

 

از دیگر نکات قابل توجه در مورد دره‌ عشق ارتفاع کم لبه های رودخانه در کنار بلندی های بسیار آن هم در فاصله‌ کمی از هم، باعث شده است تا بتوان در این منطقه‌ گردشگری تنوعی از آب و هوا را در جنس سنگ ها، شکل دامنه ها، نوع پوشش گیاهی و نیز شیب دامنه ها مشاهده کرد. همچنین از بین سایر جاذبه های دیدنی این منطقه می توان به آبشار زیبای دره‌ عشق اشاره کرد که در روستای دره‌ عشق واقع شده است. این آبشار را می توان اصلی ترین جاذبه‌ گردشگری طبیعی در این منطقه نامید که با واقع شدن در قلب ناحیه‌ حفاظت شده‌ هلن و منطقه‌ مشایخ، منظره ای فوق العاده دیدنی و تماشایی را برای دوستداران طبیعت ایجاد کرده است. رود کارون نیز با سرعتی آرام در مجاورت این آبشار می خروشد و چشم انداز هایی فوق العاده را هنگام عبور از انارستان ها، شالیزار های روستاهای این دره‌ افسانه ای و دورک شاهپوری رقم می زند.

 

شما در همه ماه های سال می توانید به بازدید از دره عشق و جاذبه های اطراف آن بروید و در هر فصل جلوه ای بسیار جذاب از این منطقه را مشاهده کنید. ماهیگیری وحشی در این منطقه از استان در سال های گذشته از محبوبیت و توجه بسیاری برخوردار شده و همین امر سبب شده است تا گردشگران و مسافران زیادی به این منطقه سفر کنند. در کل هرچه از زیبایی ها و چشم انداز های فوق العاده منطقه‌ دره‌ عشق حرف بزنیم، همچنان نمی توان آنچه را که دیده درک کرده است، با کلمات بیان کرد.

 

 

اگر به بازدید از جاذبه های طبیعی علاقه مند هستید، بازدید از آبشار تونل کوهرنگ را نیز در شهرکرد به شما پیشنهاد می دهیم.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
اقامتگاه مبله همایون (شهرکرد)
اقامتگاه مبله همایون (شهرکرد)

چهارمحال بختیاری , شهرکرد ,...

آپارتمان

شهری

تعداد اتاق : 2 خوابه

امتیاز (1 نظر)


وسط هفته: 330,000
آخر هفته: 390,000
تعطیلات: 660,000
تومان
جزئیات
بوم گردی ارگ کیان، اتاق 6 نفره (شهرکرد)
بوم گردی ارگ کیان، اتاق 6 نفره (شهرکرد)

چهارمحال بختیاری , شهرکرد ,...

بوم گردی (اتاق با سرویس...

شهری

تعداد اتاق : 4 خوابه

امتیاز (1 نظر)


وسط هفته: 680,000
آخر هفته: 720,000
تعطیلات: 720,000
تومان
جزئیات