تجربه قدم زدن در پل خراجی شهرکرد

تجربه قدم زدن در پل خراجی شهرکرد

طول پل خراجی 54 متر می باشد و ارتفاع آن در بالاترین نقطه پنج متر و فاصله دهانه های آن متغیر و به شکل متوسط دو و نیم متر است. پل خراجی شهرکرد دارای تعداد 10 دهانه می باشد.

پل خراجی که در روستای خراجی شهرکرد واقع شده است یکی از آثار تاریخی و جاذبه های توریستی شهرکرد می باشد و در جنوب غربی روستای خراجی و در 30 کیلومتری شهرکرد واقع شده است. طول پل 54 متر می باشد و ارتفاع آن در بالاترین نقطه پنج متر و فاصله دهانه های آن متغیر و به شکل متوسط دو و نیم متر است. پل خراجی شهرکرد دارای تعداد 10 دهانه می باشد. مصالح به کار رفته در آن نیز شامل آجر، سنگ و ملات می شود.

 

قدمت پل خراجی به دوره صفویه باز می گردد، پل خراجی در سال 1380 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. در صورت سفر به شهرکرد و شهرستان کیار، پیشنهاد می دهیم به روستای خراجی سری بزنید و در کنار ‏رودخانه کیار و پل خراجی لحظاتی را به استراحت و تماشای مناظر سرسبز اطراف رودخانه بپردازید و از مناظر زیبا لذت ببرید.‏

 

این روستا جاذبه تاریخی دیگری به نام حمام شاه حیدر خراجی دارد که در دوران قاجار ساخته شده است. از ‏جمله اماکن طبیعی و گردشگری روستای خراجی شهرکرد می توان به غار طبیعی در ‏کوهپایه کوه جهان بین، چشمه وقت ساعت، دامنه ی پر چشمه و زیبای دولاخر، چشمه زیبای گیندیان و آبشار لیزاب در زنگیان ‏اشاره نمود.

 

 

در سفر به شهرکرد بازدید از سایر جاذبه های تاریخی این شهر نظیر خانه ستوده چالشتری و قلعه سورک را نیز به شما پیشنهاد می دهیم.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
اقامتگاه مبله همایون (شهرکرد)
اقامتگاه مبله همایون (شهرکرد)

چهارمحال بختیاری، سرچشمه ها

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


200,000 تومان برای هر شب

جزئیات
بوم گردی ارگ کیان (شهرکرد)
بوم گردی ارگ کیان (شهرکرد)

چهارمحال بختیاری، شهر کیان

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


280,000 تومان برای هر شب

جزئیات