معرفی آبشار دره عشق شهرکرد و جاذبه های اطراف آن

معرفی آبشار دره عشق شهرکرد و جاذبه های اطراف آن

آبشار زیبای دره‌ عشق یکی از جاذبه های بسیار دیدنی و فوق العاده ای است که در روستای دره‌ عشق در شهرکرد واقع شده است. این آبشار را می توان مهم ترین جاذبه‌ توریستی طبیعی این منطقه نامید.

دره‌ عشق یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی طبیعی استان چهار مهال و بختیاری و شهرکرد است که به علت مناظر بی نظیری که دارد روزانه گردشگران زیادی به آن سفر می کنند. آبشار زیبای دره‌ عشق یکی از جاذبه های بسیار دیدنی و فوق العاده ای است که در روستای دره‌ عشق واقع شده است. این آبشار را می توان مهم ترین جاذبه‌ توریستی طبیعی این منطقه نامید که با واقع شدن در ناحیه‌ حفاظت شده‌ هلن و منطقه‌ مشایخ، منظره ای فوق‌العاده دیدنی و تماشایی را برای دوستداران طبیعت به وجود آورده است. آبشار دره عشق دارای ارتفاعی بیش از 100 متر می باشد و با سرعتی بسیار از عمق کوه به بیرون تراوش می کند. آبی بسیار گوارا، سبک، زلال و بی نیاز به تصویه که نوشیدن آن برای هر شخص بسیار گوارا خواهد بود.

 

 

آبشار های دیگری نیز در شهرکرد وجود دارند که از بین آنها می توان به آبشار تونل کوهرنگ اشاره نمود.

 

همچنین می توان راه رسیدن به آبشار دره‌ عشق را از زیباترین و تماشایی ترین مسیرهای موجود در طبیعت بکر و دست نخورده‌ استان چهارمحال و بختیاری و کشور درنظر گرفت. در این مسیر می توان به تماشای جاذبه های تاریخی، فرهنگی و طبیعت گردی در کنار یکدیگر پرداخت و از مناظر فوق العاده منطقه‌ وحشی و بکر پیرامون آن لذت برد. پلی بسیار زیبا از جنس سیم در مسیر رسیدن به آبشار دره‌ عشق وجود دارد که در روستای دوپلان واقع شده است.

 

این پل سیمی کوچ رو در واقع در روزگار گذشته راه عبور و تردد عشایر کوچ نشین بوده است که امروزه دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد و به عنوان میراثی کهن از آن حفاظت می گردد. این پل بسیار ضخیم بوده و از 8 رشته‌ سیم تشکیل شده است. سازندگان آن را با استفاده از میخچه های فلزی بسیار محکم به طرفین دره وصل کرده اند و دیواره‌ کوتاه پل و کف آن را با کمک تخته های چوبی پوشانده اند.

 

 

جاذبه های طبیعی زیبای دیگری نیز در شهرکرد انتظار شما را می کشند، برای مثال، رودخانه بازفت.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
اقامتگاه مبله همایون (شهرکرد)
اقامتگاه مبله همایون (شهرکرد)

چهارمحال بختیاری , شهرکرد ,...

آپارتمان

شهری

تعداد اتاق : 2 خوابه

امتیاز (1 نظر)


وسط هفته: 330,000
آخر هفته: 390,000
تعطیلات: 660,000
تومان
جزئیات
بوم گردی ارگ کیان، اتاق 6 نفره (شهرکرد)
بوم گردی ارگ کیان، اتاق 6 نفره (شهرکرد)

چهارمحال بختیاری , شهرکرد ,...

بوم گردی (اتاق با سرویس...

شهری

تعداد اتاق : 4 خوابه

امتیاز (1 نظر)


وسط هفته: 680,000
آخر هفته: 720,000
تعطیلات: 720,000
تومان
جزئیات