سفر به دشت هویج لواسان

سفر به دشت هویج لواسان

از آنجا که دشت هویج مکانی گرم است، بازدید از آن در فصل تابستان توصیه نمی شود. در فصل پاییز و زمستان با وجود سردی هوا، این منطقه منظره ای فوق العاده دارد.

دشت هویج یک دشت بسیار دنج و دیدنی در لواسان تهران است که در ارتفاع 2400 متری از سطح دریا و در بالادست مرکز روستای افجه، ناحیه گلندوک و لواسان واقع شده است. قله دماوند را شما می توانید از ارتفاعات این دشت مشاهده کنید. به منظور دیدن از دشت هویج تهران کافی است خودتان را به لشگرک برسانید و از پیچ تند قوچک بگذرید تا به لواسان و افجه برسید. مسیر رسیدن به دشت هویج بسیار هموار و سرراست است که از تهران آغاز می شود و تا لواسانات امتداد پیدا کرده است. ساکنان شمال و شرق تهران فاصله چندانی با دشت هویج ندارند. در کل تهرانی ها و ساکنان اطراف این شهر، کافی است از طریق یکی از اتوبان های منتهی به اتوبان شهید بابایی وارد جاده لشگرک شوند. مسافران شمال شهر نیز با ورود به اتوبان ارتش و پس از آن، جاده سوهانک و گذشتن از گردنه قوچک به میدان لشگرک خواهند رسید. مسافرانی که از کرج یا شمال کشور عازم دشت هویج می شوند،‌ می توانند پس از اطمینان از باز بودن جاده بالای دیزین، با گذشتن از میگون، فشم، اوشان و زرده بند به میدان لشگرک برسند. در اینجا مسیر مستقیم را باید ادامه دهید و با استفاده از تابلوهای دسترسی به افجه و گذر از میدان بسیج، به سمت چپ بپیچید تا به افجه برسید.

 

 

در سفر به لواسان بازدید از آبشار ده تنگه را نیز به شما پیشنهاد می دهیم.

 

پس از رسیدن به این روستا یک دو راهی خواهید دید. باید مسیر خاکی را ادامه دهید و پس از پارک وسیله نقلیه، شروع به پیاده روی کنید. مسیری نیز برای عبور ماشین وجود دارد؛ البته به شرطی که ماشین تان شاسی بلند و دو دیفرانسیل باشد. دشت هویج و پیرامون آن دیدنی های زیادی دارد. بنابراین بهتر است گشت خود را در ساعات اولیه روز آغاز کنید تا بدون آزار گرما، بتوانید به همه دیدنی های این منطقه برسید. این گشت و گذار از میان باغ های میوه و جوی های آب که برای آبیاری باغ ها هدایت می شوند انجام می پذیرد. در همان ابتدای مسیر آبشاری به نام پسچوبک مشرف به دره وجود دارد که بسیار دیدنی و جذاب است. پس از آبشار پسچوبک و طی کردن مسیر یک و نیم کیلومتری، یال کوه که مشرف به دشت هویج است را خواهید دید. در این ناحیه آبشاری به ارتفاع 15 متر با پوشش گیاهی جالبی در اطراف آن وجود دارد. درختان افرا نیز لطافت و زیبایی خاصی به این منطقه بخشیده اند. آبشار دیگری در منطقه به نام موآب وجود دارد که از قله ساکا سرازیر می شود و در اکثر مواقع سال پرجوش و خروش است.

 

در شمال غرب دشت و در امتداد راهی که به قله آتشگاه می رود، دشت سبوستان قرار دارد، دشتی که آبشار چرند به ارتفاع پنجاه متر از آن جاری می شود و پر از درختان میوه نظیر آلو، گیلاس و گردو می باشد. از آنجا که دشت هویج مکانی گرم است، بازدید از آن در فصل تابستان توصیه نمی شود. در فصل پاییز و زمستان با وجود سردی هوا، این منطقه منظره ای فوق العاده دارد. به خصوص در زمستان به مکانی محبوب برای ورزش های زمستانی تبدیل می شود. البته بهترین زمان بازدید از دشت هویج بهار است. دشت هویج به نوعی جزو املاک مردم روستاهای اطراف می باشد، کسانی که با باغداری و میوه چینی پول در می آورند. پس رعایت حقوق مردم را فراموش نکنید و مراقب باشید که به درختان و املاک مردم آسیب نرسانید. شایان ذکر است که این منطقه هیچ امکانات رفاهی ندارد، اما در روستای افجه می توانید از امکاناتی نظیر رستوران، فروشگاه و سرویس بهداشتی بهره ببرید.

 

 

در استان تهران بازدید از سایر جاذبه های توریستی طبیعی نظیر روستای وردیج را نیز از دست ندهید.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
ویلای لوکس استخردار (لواسان، میگون)
ویلای لوکس استخردار (لواسان، میگون)

تهران، میگون

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


4,000,000 تومان برای هر شب

جزئیات
ویلای 400 متری لوکس، با استخر روباز آب گرم (لواسان، تهران)
ویلای 400 متری لوکس، با استخر روباز آب گرم (لواسان، تهران)

تهران، چناربان

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


3,000,000 تومان برای هر شب

جزئیات
ویلای 500 متری لوکس، با استخر روباز آب گرم (لواسان، تهران)
ویلای 500 متری لوکس، با استخر روباز آب گرم (لواسان، تهران)

تهران، چناربان

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


3,000,000 تومان برای هر شب

جزئیات