سیری در امامزاده غیبی (ع) اسلامشهر

سیری در امامزاده غیبی (ع) اسلامشهر

امامزاده غیبی (ع) دارای گنبدی کاهگلی و کوتاه، با اتاقی در حد سه در چهار متر مربع، بدون ضریح و صندوق و سنگ قبر و گلدسته، و بدون سقاخانه و اتاق سرایداری و سرویس بهداشتی می باشد.

شهرستان اسلامشهر استان تهران دارای جاذبه های توریستی بسیاری می باشد. همچنین چندین امامزاده نیز در این شهرستان وجود دارند که همیشه پذیرای افراد زیادی هستند که از آنها دیدن می کنند. آستان امامزاده غیبی (علیه السلام) در جنوب غرب شهرستان اسلامشهر واقع شده است و از شمال به کمربندی الغدیر، از شرق به روستای نظام آباد، از غرب به میدان الغدیر و از جنوب به بزرگراه تهران ـ قم و کانال نواب صفوی محدود شده است.

 

طی سال های اخیر مغازه هایی در شمال و جنوب بقعه ساخته شده اند، پایگاه بسیج شهید سلیمان زاده شمال شرق بقعه را به خود اختصاص داده، و محوطه ی دور امامزاده را دوره کرده اند.

 

امامزاده دارای گنبدی کاهگلی و کوتاه، با اتاقی در حد سه در چهار متر مربع، بدون ضریح و صندوق و سنگ قبر و گلدسته، و بدون سقاخانه و اتاق سرایداری و سرویس بهداشتی می باشد. امامزاده غیبی (ع) در استان تهران، شهرستان اسلامشهر، بخش مرکزی، شهرک امام حسین واقع شده است.

 

 

در سفر  به اسلامشهر بازدید از سایر امامزاده های این شهرستان نظیر امامزاده جعفر ابوطالب (ع) و امامزاده عباس چهاردانگه را نیز از دست ندهید.

 مطالب مشابه