آشنایی با امامزاده عباس چهاردانگه اسلامشهر

آشنایی با امامزاده عباس چهاردانگه اسلامشهر

درخت هایی که در این امامزاده کاشته شده فصلی بوده و به همین دلیل اگر در زمستان به این امامزاده بروید، ظاهر کاملا زمستانی در مقابل چشمان شما قرار خواهد گرفت و منظره ای فوق العاده خواهید دید.

امامزاده عباس چهاردانگه یکی از معروف ترین امام زاده های شهرستان اسلامشهر بوده و فضایی بسیار آرامش بخش دارد. همچنین افراد بسیاری از رفتگان در محله چهاردانگه اسلامشهر نیز در جوار این امامزاده به خاک سپرده شده اند. امامزاده عباس (ع) دارای 3 در می باشد که در ضلع غربی، جنوبی و شرقی امامزاده واقع شده اند. روزهای پنج شنبه که به این امامزاده مراجعه کنید، جمعیت زیادی را در آن خواهید دید. در کنار هر سه در امامزاده تعدادی دستفروش گل و شکلات می فروشند که مردم از آنها خرید می کنند و بین سایر مردم خیرات می کنند. از در جنوبی که وارد امامزاده بشوید، دست راست شما تعدادی شهید به خاک سپرده شده اند.

 

 

در سفر به شهرستان اسلامشهر بازدید از امامزاده جعفر ابوطالب (ع) را نیز به شما پیشنهاد می دهیم.

 

درخت هایی که در این امامزاده کاشته شده فصلی بوده و به همین دلیل اگر در زمستان به این امامزاده بروید، ظاهر کاملا زمستانی در مقابل چشمان شما قرار خواهد گرفت. امامزاده عباس چهاردانگه برای مردم محلی چهاردانگه محلی برای دید و بازدید نیزمحسوب می شود زیرا اهالی این منطقه معمولا آخر هفته ها را به امامزاده مراجعه می کنند. قدمت امامزاده عباس چهاردانگه به دوران صفویان باز می گردد. نسب امام زاده عباس (ع) با 10 واسطه به امام زین العابدین (ع) میرسد. امامزاده عباس یکی از آثار ملی ایران بوده و به ثبت میراث فرهنگی نیز رسیده است.

 

این امامزاده در تاریخ 2 بهمن ماه سال 1382 با شماره ثبت 10806 به ثبت آثار ملی ایران رسیده است. قدمت این امامزاده نیز از معماری خاص قبه این امامزاده و هم از دیوار های کاهگلی ضلع شمالی محوطه امامزاده مشخص است. هر سمت بقعه امامزاده عباس حدود 5 نفر گنجایش دارد. ورودی خانم ها و آقایان به داخل امامزاده تفکیک نشده و دارای یک ورودی هستند. آستان مقدس امامزاده عباس (ع) در استان تهران، شهرستان اسلامشهر و بخش چهاردانگه واقع شده. این امامزاده در مجاورت جاده ساوه، بخش مرکزی چهاردانگه قرار گرفته است.

 

 

جاذبه های توریستی دیگری نیز در اسلامشهر وجود دارند که از بین آنها می توان به یخچال ترشنبه اشاره کرد.مطالب مشابه