سیری در امامزاده جعفر ابوطالب (ع) اسلامشهر

سیری در امامزاده جعفر ابوطالب (ع) اسلامشهر

مزار امامزاده جعفر ابوطالب (ع) در میان بوستانی مصفا با درختانی تنومند و قدیمی، و در قبرستانی یک هکتاری واقع شده است که در حال حاضر فاقد بنا می باشد.

امامزاده جعفر ابوطالب (علیه السلام) یکی از امامزاده های شهرستان اسلامشهر در استان تهران است که در شمال اسلامشهر واقع شده است. این امامزاده از شمال به بزرگراه تهران ـ ساوه، از شرق به روستای شمس آباد، از غرب به روستاهای حسن آباد و رضی آباد و یوسف آباد، و از جنوب به روستای گلدسته محدود می شود. مزار امامزاده در میان بوستانی مصفا با درختانی تنومند و قدیمی، و در قبرستانی یک هکتاری واقع شده است که در حال حاضر فاقد بنا می باشد.

 

سابقه ی قبرهای آن گورستان به بیش از صد سال پیش می رسد، و در آن میان مزار پنج شهید به معنویت گورستان افزوده است. شهدای این گورستان، پنج شهید دفاع مقدس در سال های 1361 و 1362 و 1365 و 1366 می باشند. یک سنگ قبر سیمانی در ابعاد 163 در 113 در 26 سانتی متر بدون گنبد و ضریح و صندوق و فاقد چاردیواری و سقف در میان قبرستان روستا به چشم می خورد که متعلق به امامزاده جعفر ابوطالب می باشد.

 

امامزاده جعفر ابوطالب (ع) در استان تهران، شهرستان اسلامشهر، بخش چهاردانگه، دهستان فیروزبهرام، روستای فیروزبهرام، خیابان میرزاقوام، کوچه ی بوستان شهدا واقع شده است.

 

 

اگر به بازدید از امامزاده ها علاقه مند هستید، سری نیز به سایر امامزاده های استان تهران نظیر امامزاده صالح تجریش و امامزاده حمزه بزنید.

 مطالب مشابه