آشنایی با آبشار سنگان سولقان

آشنایی با آبشار سنگان سولقان

آبشار سنگان یکی از جاذبه های توریستی طبیعی زیبای سولقان است و همانگونه که از نامش مشخص است در یک منطقه سنگی واقع شده است.

آبشار سنگان یکی از جاذبه های توریستی طبیعی تهران است که یک آبشاری در نزدیکی روستای سنگان، در فاصله حدود 20 کیلومتری شمال غرب تهران و در دامنه های قله پهنه حصار می باشد. شما به منظور رسیدن به این آبشار باید به تهران، میدان کوهسار، جاده سولقان، حدود 500 متر بعد از سولقان، دست چپ خروجی سنگان، در مسیر از کنار سنگان پایین، سنگان بالا رد شوید، در محلی به نام باغدره در جنب امامزاده قاسم مسیر پیاده روی آغاز می شود.

 

این آبشار در زمستان با یخ زدن، شکلی بسیار زیبا به خود می گیرد و بسیار دیدنی تر نیز می شود. دره سنگان یکی از دره های پر آب منطقه می باشد. آبشار سنگان همانگونه که از نامش مشخص است در یک منطقه سنگی واقع شده است.

 

مسیر دسترسی به روستا و آبشار سنگان از طریق جاده کن در شمال غرب تهران می باشد. رفتن به این آبشار در تمام فصول سال زیبایی‌های خاص خود را داشته و شما در هر زمان از سال که به دیدن این آبشار بروید با صحنه ای بسیار زیبا مواجه خواهید شد.

 

 

در سفر به سولقان بازدید از سایر جاذبه های این منطقه نظیر دره و رودخانه کن و امامزاده بی بی زرین قمر را نیز به شما پیشنهاد می دهیم.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)

تهران، بازار تهران

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)

تهران، خانلق

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


450,000 تومان برای هر شب

جزئیات