معرفی رودخانه بازفت شهرکرد و مناطق گردشگری اطراف آن

معرفی رودخانه بازفت شهرکرد و مناطق گردشگری اطراف آن

رودخانه بازفت شهرکرد در مسیر خود دارای آبشار نیز میباشد. آبشاری که از شکافی شبیه به غار بر روی دیواره های صخره ای می ریزد و در نهایت به رودخانه بازفت ختم می شود. این آبشار زیبا در میان دو روستای شیخ عالی و گراب قرار گرفته است.

طبیعت زیبا و بی همتای بازفت در شهرکرد، به مانند قطعه ای از بهشت میباشد که به زمین منتقل شده است. در این دشت زیبا رودخانه ای به همین نام (که یکی از شاخه های اصلی رود کارون) است نیز قرار گرفته که موجب کامل شدن این تابلوی زیبای خلقت خداوند شده است.

 


نگاهی به چشم اندازهای طبیعی رودخانه بازفت
چشم اندازهای طبیعی و رشته کوه و دشت زیبا در کنار رودخانه بازفت موجب شده توجه هر گردشگری که به شهرکرد پا می گذارد را به سمت خود جلب کند و حداقل یک روز از سفر خود را به طبیعت گردی و گذراندن در کنار این رودخانه اختصاص دهد.

 

 

 

آبشار نیم ساعته بازفت
آبشار از شکافی که شبیه به غار است بر روی دیواره های صخره ای می ریزد که در نهایت به رودخاته بازفت ختم می شود. این آبشار زیبا در میان دو روستای شیخ عالی و گراب قرار گرفته است. زیبایی رودخانه بازفت و طبیعت بکر و بی نظیر اطراف آن به گونه ای است که نمی توانید به راحتی آن را رها کنید. به علاوه برای دیدن تمامی جاذبه های این منطقه به بیش از یک روز زمان نیاز خواهید داشت، برای این منظور اقامتگاه هایی برای رفاه حال گردشگران در این منطقه فراهم شده است. از این رو پیشنهاد می کنیم برای اجاره اقامتگاه مناسب با ما همراه باشید.

لازم به ذکر است که زیبایی های بازفت تنها مختص به روز نبوده و در شب نیز می توانید از دیدن آسمانی صاف و زیبا که بر دامن این طبیعت سایه انداخته است نهایت لذت را ببرید.

 


تنگ هونی
تنگ هونی در بخش غربی رودخانه بازفت قرار گرفته که در نهایت به قله تاراز منتهی می شود. در این تنگ رودخانه کوچکی را مشاهده خواهید کرد که پس از سرچشمه از ارتفاعات اطراف در نهایت به رودخانه بازفت وارد می شود.
جنگل های نارون که تنگ هونی را کاملا پوشانده است بسیار مورد توجه گردشگران قرار میگیرد. به علاوه می توانید با اجاره اقامتگاه در روستاهای اطراف این تنگ مدت زمانی بیشتری را در این تکه بهشت زیبای خداوند بر روی زمین سپری کنید.

 


 
پل خدا آفرین
پلی که بر روی رودخانه بازفت قرار دارد، بر اساس اعتقاد محلیان ساخته دست بشر نبوده، و آن گونه که بومیان این منطقه ادعا می کنند بعد از وقوع زلزله این پل بر روی روخانه ایجاد شده است. جالب است که بدانید این پل قدمت تاریخی هزار ساله دارد و روزگاری محل گذر کوچ عشایر بختیاری بوده است.


 
 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
بوم گردی ارگ کیان (شهرکرد)
بوم گردی ارگ کیان (شهرکرد)

چهارمحال بختياری، شهر کیان

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


280,000 تومان برای هر شب

جزئیات