تجربه یک روز لذت بخش در روستای فرحزاد تهران

تجربه یک روز لذت بخش در روستای فرحزاد تهران

روستای بسیار زیبا و دنج فرحزاد در شمال غربی تهران، بین مناطق دو و پنج شهرداری واقع شده است و بخشی از منطقه شمیرانات می باشد. ارتفاع این منطقه به حدود 1800 متر از سطح دریا می رسد و به کوه های البرز منتهی می گردد.

روستای فرحزاد از معروف ترین جاذبه های توریستی تهران و یکی از خوش آب و هوا ترین منطقه های تهران است که روزانه افراد زیادی از آن دیدن می کنند. روستای فرحزاد در روزهای تعطیل و پایان هفته ها بسیار شلوغ می شود و به سختی می توان جایی برای پارک خودروها در آن یافت. موقعیت جغرافیایی مناسب دره فرحزاد و آب و هوای مطلوب آن موجب راه اندازی رستوران ها و باغچه های خانوادگی شده است و بسیاری افراد به منظور صرف غذا در محیطی سرسبز به این منطقه مراجعه می کنند. روستای بسیار زیبا و دنج فرحزاد در شمال غربی تهران، بین مناطق دو و پنج شهرداری واقع شده است و بخشی از منطقه شمیرانات می باشد. ارتفاع این منطقه به حدود 1800 متر از سطح دریا می رسد و به کوه های البرز منتهی می گردد. منطقه فرحزاد از ییلاقی ترین مناطق شهر تهران است و در فصل تابستان درختان اطراف آن پر از توت های آبدار می شوند. انتهای شمالی فرحزاد در کوه های البرز شمالی ترین نقطه پایتخت محسوب می شود. منطقه ی فرحزاد از شمال به مناطق سعادت آباد و شهرک غرب، از جنوب به مناطق پونک و مرزداران، از شرق به خیابان گلپاد و جاده قدیم امامزاده داوود و از غرب به دره و رودخانه فرحزاد منتهی می گردد. بخش غربی دره فرحزاد تا بزرگراه یادگار امام امتداد داشته و مرز شرقی این منطقه شهرک های مسکونی مشرف به تپه های فرحزاد در مسیر جاده امامزاده هستند.

 

 

در سفر به شمیرانات بازدید از آبشار سوئک را نیز به شما پیشنهاد می دهیم.

 

دسترسی به منطقه فرحزاد از بزرگراه یادگار امام و بلوار فرحزادی در شهرک غرب به آسانی میسر است. به منظور تردد به این منطقه در طول روزهای هفته هیچ محدودیت ترافیکی وجود نداشته و برای ورود به فرحزاد باید بزرگراه یادگار امام را تا انتها بروید. خیابان‌ گلپاد از شرق و خیابان های کوهسار و صحرا نیز به جنوب فرحزاد دسترسی پیدا می کنند. استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای تردد به منطقه فرحزاد نیز گزینه ای مناسب است. با استفاده از خطوط مترو، اتوبوسرانی و تاکسیرانی می توانید خود را به این منطقه برسانید. مناطق سعادت آباد و شهرک غرب به سمت سه راه فرحزادی مسیر اتوبوسرانی دارند و اتوبوس های خط تندرو در مسیر بزرگراه اشرفی اصفهانی نیز به فرحزاد منتهی می شوند.

 

به منظور تردد به منطقه فرحزاد با استفاده از مترو باید خود را به ایستگاه میدان صنعت برسانید و سپس در بلوار فرحزادی با تاکسی به فرحزاد بروید. با مترو می توانید تا میدان صادقیه نیز بروید و ادامه مسیر را با تاکسی طی کنید. روستاهای ییلاقی کن و سولقان جاذبه هایی طبیعی با ظرفیت های گردشگری بالا در نزدیکی فرحزاد هستند. طبیعت و رودخانه های بسیار زیبا و همچنین روستا های خوش آب و هوا از بهترین جاذبه های طبیعی اطراف این روستاها محسوب می شوند. آبشار سنگان، غار بیوک و دره کشار نیز از زیباترین دیدنی های این منطقه هستند. اطراف منطقه فرحزاد پارک های متعددی به چشم می خورند که ضمن بازدید از فرحزاد و صرف غذا در رستوران های آن، می توانید زمانی را به پیاده روی و گشت و گذار در این پارک ها اختصاص دهید. پارک های نهج البلاغه و پردیسان در جنوب منطقه فرحزاد از معروف ترین بوستان های اطراف این ییلاق محسوب می شوند.

 

 

روستا های سرسبز و بسیار دنج دیگری نیز در تهران وجود دارند که از بین آنها به روستای وردیج می توان اشاره کرد.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)

تهران، بازار تهران

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)

تهران، خانلق

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


450,000 تومان برای هر شب

جزئیات