تجربه ساعاتی آرام در پارک پلیس تهران

تجربه ساعاتی آرام در پارک پلیس تهران

پارک پلیس تهران یکی از جذاب ترین نقاط این شهر به منظور قدم زدن در شب است. بخش شمالی پارک مسیر محبوبی برای پیاده روی و دوچرخه سواری دارد که همیشه افراد زیادی به آن مراجعه می کنند.

پارک محبوب پلیس یکی از پارک های قدیمی پایتخت است که بسبار وسیع بوده و بلوار استقلال از میان آن عبور کرده است و آن را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم کرده است. بخش شمالی پارک مسیر محبوبی برای پیاده روی و دوچرخه سواری دارد که همیشه افراد زیادی به آن مراجعه می کنند. همچنین در بخش شمالی می توانید از تماشای چشم انداز تهران لذت ببرید. همچنین یک عمارت قاجاری به نام عمارت ارباب هرمز در بخش شمالی پارک واقع شده است که میزبان اولین موزه گرافیک تهران می باشد. پارک پلیس تهران یکی از جذاب ترین نقاط این شهر به منظور قدم زدن در شب است. وجود یک پارک آموزش ترافیک در بخش شمالی، می تواند برای کودکان شما تجربه ای جذاب باشد.

 

از تفریحاتی که در این قسمت وجود دارند می توان به سینما شش بعدی و زمین بازی کودکان اشاره نمود. همچنین پیاده روی و پیک نیک نیز دیگر گزینه های شما برای تفریح در این بخش هستند. شاخص ترین بخش پارک، موزه گرافیک، عمارتی قاجاری متعلق به ارباب هرمز می باشد که در دو طبقه و در بخش شمالی واقع شده است. این موزه به عنوان اولین موزه گرافیکی آسیا در سال 1377 تاسیس شد و دارای گنجینه ای از آثار ارزشمند می باشد. این بنا یک تالار مجلل دارد که سرستون های زیبا و سقف گچ بری شده با طرح های بسیار دیدنی هنر ایرانی از خصوصیات آن است. تزئینات چوبی و گچ بری های رنگ شده در طبقه‌ دوم این عمارت به همراه اتاق های مجلل با معماری قاجاری جلوه ی جذابی به این بنای تاریخی زرتشتی داده است.

 

در طبقه اول این عمارت حوض خانه قرار دارد و اتاق های اطراف آن در حال حاضر کاربری اداری پیدا کرده اند. طبقه دوم دارای 4 اتاق در سمت شرق و 4 اتاق در سمت غرب است و تالار اصلی شاه نشین نیز در میان آنها واقع شده است. از بین امکانات پارک پلیس تهران می توان به نمازخانه و کتابخانه، رستوران، زمین بازی کودکان، وسایل بدنسازی و زمین ورزشی، وجود آلاچیق ها، برکه، استخر و آب نما و همچنین سرویس بهداشتی اشاره نمود.

 

 

اگر به گذراندن وقت خود در پارک ها علاقه مند هستید، سری نیز به پارک های لویزان و ملت بزنید.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)

تهران، بازار تهران

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)

تهران، خانلق

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


450,000 تومان برای هر شب

جزئیات