گشت و گذار در پارک بعثت تهران

گشت و گذار در پارک بعثت تهران

پارک بعثت تهران دارای امکانات تفریحی پیشرفته نظیر قطار سراسری است که امکان دیدن بخش‌ های مختلف پارک را فراهم آورده است. تجهیزات رفاهی پارک بعثت نیز شامل رستوران‌، نمازخانه، آبنما، کتابخانه و... می باشد.

پارک بعثت یکی از پارک های دنج و آرام پایتخت است که یک مجموعه ی تفریحی ورزشی بوده و در جنوب تهران واقع شده است. این پارک دارای دریاچه بسیار زیبایی است که امکان قایق سواری در آن وجود دارد. این دریاچه جزیره ای در میان خود داشته که لانه پرندگان در آن ساخته شده و جایی برای تماشای دسته های اردک و غاز است. قطاری نیز در پارک وجود دارد که می توانید با آن گردشی در قسمت های مختلف بوستان داشته باشید. این بوستان دارای یک بخش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که زمین های ورزشی در آن قرار دارند و برای بسکتبال، والیبال و فوتبال مناسب سازی شده اند و علاقه مندان می توانند از آنها استفاده کنند. یکی از دیدنی های جذاب این پارک هواپیمای داکوتایی است که در آن وجود دارد و توجه را به خود جلب می کند. پارک بعثت که به پارک خزانه نیز معروف است با مساحتی بیشتر از 50 هکتار در جنوب تهران واقع شده و یکی از پارک های بزرگ و سرسبز پایتخت است.

 

نزدیک بودن بوستان بعثت به ترمینال جنوب موجب شده است تا به استراحت گاهی برای مسافران بدل گردد. پوشش گیاهی گسترده بوستان بعثت تاثیر بسزایی بر آب و هوای پایتخت دارد و بسیاری از اهالی خیابان های جنوبی تهران به راحتی می توانند از فضای آرامش بخش و طبیعت سرسبز آن استفاده کنند. پارک بعثت دارای دو دریاچه پرورش ماهی، قایقرانی و آبیاری پارک می باشد. در میان دریاچه وسیع پارک، جزیره کوچکی قرار دارد که محل لانه پرندگانی مانند اردک و غاز و جانوران آبزی است و با داشتن اسکله‌، قایق‌ ها در کنار آن پهلو می گیرند.

 

پارک بعثت تهران دارای امکانات تفریحی پیشرفته نظیر قطار سراسری است که امکان دیدن بخش‌ های مختلف پارک را فراهم آورده است. تجهیزات رفاهی پارک بعثت نیز شامل رستوران‌، نمازخانه، آبنما، کتابخانه، گلخانه، آمفی تاتر روباز، زمین بازی کودکان، درمانگاه بعثت، آلاچیق، دو واحد بوفه، مهدکودک بهزیستی، شهربازی، پارکینگ و سرویس بهداشتی است. از جمله امکانات ورزشی پارک نیز می توان به زمین ورزشی فوتبال‌، والیبال‌، بسکتبال و تنیس، زمین تفریحی کودکان و وسایل بازی اشاره کرد.

 

 

اگر به سپری کردن روز های تعطیل خود در بوستان ها علاقه مند هستید، سری نیز به سایر بوستان های تهران نظیر پارک ملی سرخه حصار و پارک ملی خجیر بزنید.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)

تهران، بازار تهران

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)

تهران، خانلق

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


450,000 تومان برای هر شب

جزئیات