گشت و گذار در پارک شطرنج تهران

گشت و گذار در پارک شطرنج تهران

مساحت پارک شطرنج تهران 2260 متر مربع است اما با این حال امکانات جذابی مانند میزهای شطرنج و سالن کتابخانه را در خود جای داده و محیطی مناسب هم برای افراد سالمند و هم برای کودکان دارد.

پارک شطرنج تهران یکی از پارک های قدیمی تهران بوده که در سال 1370 در منطقه آجودانیه افتتاح شده است و دارای محیطی کوچک و بسیار دنج است. بوستان شطرنج به دلیل طراحی و همچنین میزهای شطرنج متعددی که دارد به این نام مشهور شده است و روزانه افراد زیادی، از جمله شطرنج دوست ها از فضا و امکانات این پارک بهره می برند. مساحت پارک شطرنج تهران 2260 متر مربع است اما با این حال امکانات جذابی مانند میزهای شطرنج و سالن کتابخانه را در خود جای داده و محیطی مناسب هم برای افراد سالمند و هم برای کودکان دارد. مسیرهای پیاده روی و حتی دوچرخه سواری برای علاقه مندان به ورزش در پارک شطرنج آجودانیه فراهم آمده اند. همچنین در سراسر این محل زیبا نیمکت هایی به منظور استراحت و تجهیزات ورزشی عمومی تعبیه شده اند. دو سالن شبیه قلعه و مشابه مهره رخ شطرنج در پارک وجود دارد که یکی از آن ها با مساحت چهل متر مربع میزهای مخصوص بازی شطرنج را در خود دارد و به سالن شطرنج معروف می باشد. در این سالن به صورت دوره ای مسابقات و کلاس های آموزش شطرنج توسط مربیان متخصص این رشته برگزار می گردد.

 

علاوه بر میزهای شطرنج، میزهای مطالعه و ایستگاه های روزنامه خوانی در این سالن ها تعبیه شده اند. کتابخانه ای کوچک با کتاب ها و روزنامه های گوناگون از دیگر امکانات فرهنگی پارک شطرنج در تهران است که مکانی ایده آل و آرام را برای علاقه مندان به کتاب خوانی و مطالعه ایجاد کرده است. از دیگر امکانات تفریحی و رفاهی این بوستان میتوان به وجود زمین بازی کودکان اشاره کرد. سرویس های بهداشتی و چندین آبخوری نیز دیگر امکانات رفاهی پارک شطرنج تهران هستند. با توجه به قرار گرفتن پارک شطرنج بین دو منطقه معروف دارآباد و کاشانک، اماکن دیدنی و تفریحی زیادی نیز در نزدیکی این بوستان وجود دارند. موزه حیات وحش دارآباد یکی از مکان های دیدنی شمال شرقی تهران است که فاصله چندانی با بوستان شطرنج نداشته و بازدید از آن به هر گردشگری توصیه می گردد.

 

این موزه با به تصویر کشیدن حیات وحش و زیبایی هایش، فضایی متفاوت را برای گردشگران و بازدید کنندگان ایجاد کرده است. در این مجموعه نمونه های طبیعی و حیوانات تاکسیدرمی شده به نمایش در آمده اند و دیدنی های مختلفی از قبیل مجسمه های دایناسور های گیاهخوار دوران ژوراسیک، قفس های پرندگان زیبایی نظیر طاووس، عقاب، طوطی و شاه بوف در محوطه باز موزه، محوطه های وسیعی از جانداران چهارپا آسیایی و اروپایی نظیر گوزن، ببر، خرس و شاموا، انواع پرندگان، خزندگان و آبزیان آکواریومی در آن به چشم میخورند.

 

 

اگر به گذراندن وقت خود در بوستان ها علاقه مند هستید، سری نیز به سایر بوستان های تهران نظیر پارک ساعی و پارک طالقانی بزنید.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)

تهران، بازار تهران

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)

تهران، خانلق

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


450,000 تومان برای هر شب

جزئیات