گشت و گذار در پارک طالقانی تهران

گشت و گذار در پارک طالقانی تهران

بوستان طالقانی یک پارک جنگلی بسیار دنج و آرام در پایتخت است که در تپه های عباس آباد قرار دارد و به وسیاه پل طبیعت به پارک آب و آتش مرتبط گردیده است.

پارک طالقانی یکی از بوستان های بسیار دنج و زیبای تهران است که بر روی تپه های عباس آباد واقع شده است و به علت قرار گرفتن این بوستان در ارتفاع دارای چشم اندازی زیبا به تهران است. پارک طالقانی یک مکان برای اوقات فراغت خانواده ها در روز های تعطیل و تابستان است و آلاچیق ها و میز و صندلی های متعددی که در نقاط مختلف این بوستان قرار دارد موجبات آسایش مردم را فراهم اورده است. از سایر امکانات این بوستان می توان به وجود محل های مناسب پارک خودرو برای مراجعه کنندگان اشاره کرد. این پارک در گذشته زمین کشاورزی بوده و بخشی از آن نیز متعلق به بانک کشاورزی بوده است. این پارک محبوب به دست شرکت نوسازی عباس آباد خریداری شده و طرح نوسازی آن در سال 1350 به تصویب مجلس رسیده و توسط مهندس مشاور لوئیس دیویس طراحی گردید. طراحی و فضاسازی و آبیاری این پارک با مشاوره یک شرکت مهندسی اسپانیایی از سال 1356 شروع شد و در سال 1360 پایان یافت. پارک طالقانی در سال 1361 افتتاح شد، اما بیشترین تغییرات در دهه اخیر در پارک طالقانی انجام شده است.

 

این پارک با احداث پل طبیعت بر روی بزرگراه مدرس به پارک آب و آتش متصل گردید. به دلیل خصوصیات فوق العاده این پارک نظیر مسیر های پیاده روی شیب دار و فضاهای مناسب ورزش، پارک طالقانی گزینه ای مناسب برای تیم ها و گروه های ورزشی است تا تمرینات هوازی خود را در تپه های عباس آباد انجام دهند. شما هر بار که به پارک طالقانی مراجعه کنید ممکن است شاهد تیم های ورزشی باشید. در ضمن برای فراهم نمودن کباب مکان هایی در نظر گرفته شده است که دوست داران طبیعت بدون آسیب رساندن به بوستان می توانند در این مکانها کباب های خود را آماده کنند و از آن در کنار طبیعت لذت ببرند.

 

 

در مورد پارک آب و آتش که به پارک طالقانی متصل است، در مطلب زیر مطالعه کنید:

سیری در پارک آب و آتش تهران

 

در ابتدای این بوستان حوضی با نمای سنگی ساخته شده است که معمولا بعد از تعطیلات نوروز می توان در آن ماهی های قرمز کوچکی را یافت که مردم آن ها را به دل طبیعت سپرده اند. در این بوستان می توان شاهد تابلوهایی بود که بزرگسالان و کودکان را دعوت به نگهداری از بوستان می کند و راه های مواظبت از بوستان را اموزش می دهد. قسمت انتهایی این بوستان نیز حلزونی شکل می باشد که خود جلوه خاصی به ای بوستان داده است و دوست داران طبیعت را به سوی خود جلب خواهد کرد. این بوستان دارای مناظر بسیار زیبایی می باشد که هر شخص که به آن مراجعه می کند حتما عکس هایی تهیه می کند.

 

 

پارک های بسیار زیبای دیگری نیز در تهران هستند که می توانید اوقات فراغت خود را در آن ها بگذرانید، برای مثال پارک ساعی.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)

تهران، بازار تهران

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)

تهران، خانلق

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


450,000 تومان برای هر شب

جزئیات