معرفی آبشار سوئک تهران

معرفی آبشار سوئک تهران

آبشار سوئک یکی از جاذبه های طبیعی پایتخت است. در این منطقه آب سرد و زلال حاصل از ذوب برف های بالادست به شکل آبشاری به ارتفاع تقریبی 35 متر سرازیر می شود که البته به علت کم بودن حجم آب، در هوا به صورت پودر در می آید.

آبشار سوئک یکی از جاذبه های توریستی طبیعی پایتخت است که در شمیران-جمشیدیه واقع شده است. این آبشار زیبا و دیدنی واقع در ارتفاعات کلکچال در شمال تهران می باشد و آبشاری فصلی است. آبشار سوئک تهران پس از حدود 3 ساعت کوهپیمایی از مسیر بالای پارک جمشیدیه در منطقه حصارک شمیران به طرف دامنه های پرشیب و شرقی کوه کلکچال و در محل مسطحی در بالای کوه به نام سوئک واقع شده است.

 

 

به منظور مطالعه بیشتر راجع به قله کلکچال، مطلب زیر را بخوانید:

تجربه کوهنوردی در قله کلکچال تهران

 

در این منطقه آب سرد و زلال حاصل از ذوب برف های بالادست به شکل آبشاری به ارتفاع تقریبی 35 متر سرازیر می شود که البته به علت کم بودن حجم آب، در هوا به صورت پودر در می آید اما هنوز هم بسیار دیدنی و جذاب است.

 

در صورت وجود آب بیشتر این آبشار می توانست یکی از جلوه های ویژه اطراف تهران باشد. هنگام بهار در اطراف آبشار می توان گل های و گیاهان دارویی و کوهی بسیاری را یافت. در انتهای این مسیر یک بنای مرتفع ساخته شده است که از داخل شهر تهران نیز به چشم می خورد. در اواسط این مسیر و پس از محل منصوریه، راهی فرعی است که به سوئک منتهی می گردد.

 

 

اگر به بازدید از آبشار ها علاقه مند هستید، سری نیز به آبشار لت مال تهران بزنید.مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)

تهران، بازار تهران

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)

تهران، خانلق

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


450,000 تومان برای هر شب

جزئیات