سیری در پارک ساعی تهران

سیری در پارک ساعی تهران

پارک ساعی یکی از پارک های بسیار زیبا و دنج تهران است که با تلاش های مهندس ساعی درختکاری شده بود اما طراحی پارک به شکل کنونی را حسین محجوبی انجام داده است.

پایتخت ایران دارای بیش از 2100 بوستان است که زمینی به وسعت بیش از 38700 هکتار را اشغال کرده اند. پارک های تهران به دلیل افزایش کمربند سبز شهر، کاهش آلودگی هوا، تلطیف آن و جلوگیری از حاشیه نشینی در اطراف شهر به وجود آمده اند اما اکنون به جاذبه های دیدنی و روح نواز در کلان شهر تهران تبدیل شده اند و چهره ای زیبا به آن بخشیده اند. پارک ساعی یکی از پارک های بسیار زیبا و دنج تهران است که با تلاش های مهندس ساعی درختکاری شده بود اما طراحی پارک به شکل کنونی را حسین محجوبی انجام داده است. در طراحی ویژه این پارک تلاش هایی انجام شده تا با حرکت های اسلیمی، اختلاف سطح به وجود آورند و بوستان را از وجود پله ها تا حد ممکن بی نیاز سازند.

 

پارک ساعی با 12 هکتار وسعت دارای 6 در ورودی می باشد، از هر مسیری که وارد پارک ساعی شوید، بازی نسیم و درختان متنوع آن را حس خواهید کرد، چنار و سرو و نارون. نظم درختان در مسیر های طراحی شده شما را به پیاده روی دراین  طبیعت زیبا فرا خواهد خواند، پیاده روی لذت بخشی که شما را ترغیب می کند بیشتر و بیشتر به این مکان مراجعه کنید. به آسمان که خیره شوید، تلالو طلایی خورشید در میان برگ درختان بسیار زیبا جلوه می کند. گرچه هوای بهاری، دامن این بوستان را پر از رنگ می کند اما پاییز نیز بر تن سبزه ها و درختانش لباسی از برگ های رنگارنگ زرد و نارنجی می پوشاند و همه چیز فوق العاده جذاب و چشم نواز می کند. باغ ژاپنی با طراحی ویژه و منحصر به فردش یکی از تماشایی ترین چشم اندازهای این بوستان را تشکیل داده است که پرندگان آبزی نیز در همین قسمت نگه داری می شوند.

 

در جای جای پارک مجسمه هایی دیدنی از حیوانات به چشم می خورد که نام هرکدام به صورت بزرگ در کنارشان دیده می شود و می تواند کودکان را با حیات وحش بیشتر آشنا کند. همچنین کودکان می توانند از زمین بازی پارک که در آن آموزش اسکیت نیز برگزار می گردد استفاده کنند و بزرگتر ها با نشستن در کنار میزهای شطرنج هوش خود را محک بزنند و یا آمادگی خود را در فوتبال دستی در کنار میز های مخصوصش امتحان کنند. آبنمای موزیکال، به قسمتی از پارک ساعی انرژی دو چندانی بخشیده که با گوش دادن به هارمونی موسیقی طبیعت و موسیقی های بی کلام لذت ببرید.همچنین از بین سایر بخش های پارک ساعی می توان به بوفه، گلخانه، آمفی تئاتر روباز و تندیس تفکر لیلی و مجنون اشاره کرد.

 

 

پارک های بسیار جذاب و دیدنی دیگری نیز در تهران وجود دارند که از بین آنها می توان پارک دانشجو و پارک آبشار را مثال زد.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)

تهران، بازار تهران

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)

تهران، خانلق

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


450,000 تومان برای هر شب

جزئیات