سیری در پارک خلیج فارس تهران

سیری در پارک خلیج فارس تهران

پارک خلیج فارس تهران از نظر مکانی در شمال پارک جنگلی چیتگر که یکی از بزرگ ترین پارگ های جنگلی ایران است واقع شده که از قدیمی ترین بوستان های پایتخت نیز تلقی می شود.

پارک خلیج فارس تهران که البته اکثر مردم از آن با عنوان دریاچه شهدای خلیج فارس یاد می کنند، یک پارک و دریاچه ی مصنوعی بسیار زیبا در شمال غرب شهر تهران و منطقه 22 شهرداری است. این دریاچه دارای 130 هکتار مساحت بوده و در مجاورت آن نیز 120 هکتار مجموعه تفریحی در پهنه خشکی ساخته شده است. دریاچه خلیج فارس تهران از نظر مکانی در شمال پارک جنگلی چیتگر که یکی از بزرگ ترین پارگ های جنگلی ایران است واقع شده که از قدیمی ترین بوستان های پایتخت نیز تلقی می شود. زمانی که شما به چیتگر بروید برای دوچرخه سواری های پاییزی آخر هفته، از دور، دریاچه خلیج فارس قابل مشاهده می باشد. آزاد راه تهران کرج در جنوب دریاچه است و شمال آن نیز، بزرگ راه همت و غرب آن هم، بافت مسکونی شهرداری منطقه 22 تهران واقع شده است.

 

 

شما در مطالب زیر می توانید بیشتر با پارک چیتگر آشنا شوید:

تجربه قدم زدن در پارک چیتگر تهران

سیری در بام لند چیتگر تهران

 

دریاچه شهدای خلیج فارس تهران به مساحت 140 هکتار در غرب تهران واقع شده و بزرگ ترین دریاچه مصنوعی ایران محسوب می شود. این منطقه، در چند سال گذشته به سرعت رشد کرده و امکانات تفریحی و رفاهی متنوعی در آن برای علاقمندان به تهران گردی و ورزش های آبی ایجاد شده است. دریاچه خلیج فارس در منطقه 22 شهرداری تهران قرار دارد که پر از مال ها و مراکز تجاری عریض و طویل معروف پایتخت می باشد. این منطقه در طرح تفصیلی تهران به عنوان قطب گردشگری تهران مطرح گردیده است تا نیازهای رفاهی شهر تهران را برطرف سازد که بر همین اساس پروژه های خیلی از جمله آبشار تهران، دریاچه مصنوعی چیتگر، محور چهار باغ، بوستان جوانمردان ایران، شهربازی هزار و یک شهر، تهران مال، پارک آبی چیتگر، پردیس سوارکاری، تله کابین و مونوریل چیتگر در این منطقه در حال ساخت و تکمیل می باشد.

 

این پارک آبی دارای 120 هکتار مساحت خشکی است که برای امور تفریحی و رفاهی در نظر گرفته شده و منبع تامین آب آن، از رودخانه کن است. به واسطه سیکل بسته و ایزوله ای که برای سامانه انتقال آب، شهرداری تهران در نظر گرفته است، هیچ گونه آب دیگری وارد دریاچه نمی شود. این دریاچه به واسطه قرار گرفتن در مسیر باد های غربی شرقی یکی از مکان های مهم برای پاکسازی هوای پایتخت دود آلود تهران به ویژه در نیمه دوم سال است.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)

تهران، بازار تهران

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)

تهران، خانلق

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


450,000 تومان برای هر شب

جزئیات