تجربه بازدید از موزه تاریخ طبیعی اردبیل

تجربه بازدید از موزه تاریخ طبیعی اردبیل

بخش اول موزه تاریخ طبیعی اردبیل، به بخش دیرینه شناسی و آفرینش معروف میباشد و به نمایش مراحل مختلف زمین شناسی پرداخته و موقعیت زمین را در منظومه شمسی به نمایش گذاشته است. در قسمت های دیگر شاهد بخش هایی هستید که به نمایش زیست بوم های مختلف استان اردبیل در قالب دشت ها، مناطق کوهستانی و تالاب های این منطقه می پردازد.

موزه تاریخ طبیعی اردبیل که با نام موزه حیات وحش اردبیل نیز شناخته می شود، یکی از جالب ترین و جذاب ترین موزه های شهر اردبیل است که دقیقا در حاشیه دریاچه چشم نواز شورابیل که در مطلبی دیگر آن را معرفی کردیم قرار گرفته است. این موزه زیست بوم های مختلف اردبیل و انواع و اقسام جانداران را به نمایش گذاشته است که میتوانید سیر تکامل و زندگی موجودات را در آن از نزدیک مشاهده کنید.

 

 

بخش اول موزه تاریخ طبیعی اردبیل که به بخش دیرینه شناسی و آفرینش معروف میباشد، به نمایش مراحل مختلف زمین شناسی پرداخته و موقعیت زمین را در منظومه شمسی به نمایش گذاشته است. در قسمت های دیگر شاهد بخش هایی هستید که به نمایش زیست بوم های مختلف استان اردبیل در قالب دشت ها، مناطق کوهستانی و تالاب های این منطقه می پردازد و جانداران ساکن در این بخش ها را به شما نشان میدهد.

 

 

در بخش دیگری از موزه تاریخ طبیعی اردبیل، گونه های جانوری مختلف در قالب یکصد و بیست گونه جانوری به نمایش گذاشته شده اند. این گونه ها که به صورت تاکسیدرمی شده به نمایش گذاشته شده اند،  شامل بیست گونه پستاندار، هشتاد گونه پرنده، دوازده گونه دوزیست و انواع ماهی ها و همچنین هشت گونه جاندار نایاب وحشی هستند که با دیدن آنها از نزدیک به وجد خواهید آمد. در بخشی دیگر از موزه نیز بال، شاخ، جمجمه و حشرات متنوع به نمایش گذاشته شده اند. فسیل ها و کانی ها را نیز میتوانید در همین بخش مشاهده کنید.

 

 

به علاوه تمامی بخش هایی که در بالا ذکر شدند، یک آکواریوم بسیار بزرگ نیز در موزه وجود دارد انواع و اقسام ماهی ها در آن، در 13 دسته متنوع به نمایش گذاشته شده اند که چشم هر بیننده ای را به سمت خود جلب میکند.

 

 

موزه تاریخ طبیعی اردبیل در سال 1381، در زمینی به مساحت 4638 متر و در دو طبقه، در قالب شش بخش مختلف نمایشگاهی و فروشگاهی افتتاح شد. شما در طبقه دوم این موزه میتوانید ارتفاعات سبلان و همچنین دریاچه ی شورابیل را تماشا کنید که بسیار لذت بخش است. شایان ذکر است که از آنجایی که موزه تاریخ طبیعی اردبیل در نزدیکی دریاچه ی شورابیل قرار گرفته، از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است.

 

 مطالب مشابه