آشنایی با دریاچه خلیج فارس (دریاچه چیتگر) تهران

آشنایی با دریاچه خلیج فارس (دریاچه چیتگر) تهران

دریاچه چیتگر یکی از معروف ترین نقاط توریستی تهران است که به واسطه امکانات رفاهی همچون پارکینگ، سرویس بهداشتی، غرفه های خوراکی، نمازخانه، آب نمای موزیکال، آلاچیق و... اوقات بسیار خوشی را برای بازدیدکنندگان رقم خواهد زد.

دریاچه چیتگر که از آن با عنوان دریاچه شهدای خلیج فارس نیز یاد می شود عظیم ترین دریاچه مصنوعی کشور است که یک مکان فوق العاده به منظور گذراندن وقت، دوچرخه سواری، پیاده روی، انواع تفریحات، پیک نیک و شب گردی می باشد. این دریاچه در تمامی فصول سال بسیار دیدنی و زیبا است. دریاچه‌ چیتگر یا شهدای خلیج فارس به منظور کاهش آلودگی هوا در شمال غرب تهران ساخته شد و شامل امکانات مختلف تفریحی و رفاهی است که به دلیل نزدیکی به بسیاری از نقاط دیدنی تهران، روزانه افراد زیادی از آن بازدید می کنند. دریاچه خلیج فارس دارای مساحتی 130 هکتاری می باشد که در مجاورت آن نیز مجموعه ای تفریحی به بزرگی 120 هکتار ساخته شده است. ایده ابتدایی دریاچه چیتگر مربوط به سال 1347 می باشد. از سال 1382 الی 1389 مورد توجه و بررسی دقیق قرار گرفت تا منبعی به منظور بهبود وضعیت هوای شهر تهران و این منطقه باشد. سرانجام کار ساخت دریاچه مصنوعی چیتگر در سال 1389 آغاز و در اردیبهشت سال 1392 افتتاح شد. گشت و گذار در محوطه اطراف دریاچه هیچ هزینه ای در بر ندارد، البته در صورتی که از امکانات تفریحی و غیر رایگان مجموعه استفاده نکنید، و همین موضوع، خود یکی از مزیت های این دریاچه محسوب می شود. دریاچه چیتگر یکی از معروف ترین نقاط توریستی تهران است که به واسطه امکانات رفاهی همچون پارکینگ، سرویس بهداشتی، غرفه های خوراکی، نمازخانه، آب نمای موزیکال، آلاچیق و... اوقات بسیار خوشی را برای بازدیدکنندگان رقم خواهد زد.

 

 

دریاچه چیتگر، دریاچه ای مصنوعی در شمال غرب تهران است که در شمال پارک جنگلی چیتگر واقع شده است. این دریاچه از جنوب به بزرگراه همدانی، از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه آزادگان و از غرب به بافت مسکونی منطقه 22 شهرداری تهران می رسد. اگر قصد عزیمت به دریاچه چیتگر با مترو را دارید، کافی است تا سوار یکی از قطارهای خط صادقیه - گلشهر شده و در ایستگاه مترو چیتگر پیاده شوید و با اتوبوس شهرک شهید باقری، به سمت دریاچه بروید. دسترسی به دریاچه چیتگر علاوه بر مترو از طریق اتوبوس، تاکسی و ماشین شخصی نیز ممکن است. اتوبوس های دریاچه چیتگر گزینه دیگر پیش روی شما هستند که علاوه بر پایانه اتوبوس مترو چیتگر می توانید در پایانه اتوبوس صادقیه از اتوبوس شهرک دریا استفاده کنید و حدودا 30 دقیقه بعد در ایستگاه جوزانی پیاده شوید.

 

 

شما در لینک های زیر می توانید با پارک چیتگر و بخش های متنوع آن بیشتر آشنا شوید:

سیری در بام لند چیتگر تهران  

تجربه قدم زدن در پارک چیتگر تهران

 

در صورتی که از اهالی خیابان شریعتی و میرداماد و تجریش هستید، باید به سه راه ضرابخانه بروید و سپس سوار اتوبوس های BRT مترو چیتگر شوید. مسیر اتوبوس چیتگر همت شریعتی شامل بزرگراه همت تا دهکده المپیک، بلوار دهکده، میدان دهکده، بلوار امیر کبیر، خیابان بیگدلی، کوهک و پایانه مترو چیتگر می‌شود که در ادامه باید سوار اتوبوس دیگری شوید تا به دریاچه برسید. اگر از ماشین شخصی برای بازدید از دریاچه چیتگر استفاده می کنید، بسته به محلی که زندگی می کنید، می توانید از اتوبان شهید خرازی وارد خروجی دریاچه چیتگر شوید و به مقصد برسید. همچنین می‌توانید از طریق بزرگراه شهید حکیم، بلوار کاشان، آزادراه آزادگان، خیابان هوانیروز به باملند و پارکینگ دریاچه چیتگر برسید. از غرب از طریق 45 متری شهرداری، جاده آزادشهر، خیابان شهید میرکمالی نیز امکان دسترسی به دریاچه وجود دارد.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)

تهران، بازار تهران

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)

تهران، خانلق

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


450,000 تومان برای هر شب

جزئیات