آشنایی با موزه موسیقی تهران

آشنایی با موزه موسیقی تهران

موزه موسیقی در 22 آبان ماه از سال 1388 با حضور بزرگان موسیقی افتتاح شده و دارای بخش های متنوعی می باشد. سازهای بادی، زهی، نواحی و کوبه ای در این مجموعه در معرض دید عموم قرار داده شده اند.

موزه موسیقی ایران یکی از موزه های جالب پایتخت است که در میدان تجریش، خیابان مقصود بیک، خیابان موزه واقع شده است. این موزه در آبان ماه سال 1389 به منظور حفظ میراث موسیقی ملی، معرفی آثار و تولیدات گذشتگان و تکریم اساتید و پیشکسوتان عرصه موسیقی با مساحت تقریبی 3650 متر و زیر بنای بیش از 1400 متر در سه طبقه افتتاح شد. موزه موسیقی در 22 آبان ماه از سال 1388 با حضور بزرگان موسیقی افتتاح شده و دارای بخش های متنوعی می باشد. سازهای بادی، زهی، نواحی و کوبه ای در این مجموعه در معرض دید عموم قرار داده شده اند. همچنین آرشیو آوا ها و نوا های ایرانی، کتابخانه کتاب های ادبی و موسیقی، اتاق صوتی و کارگاه ساخت و مرمت سازهای ایرانی از جمله بخش های دیگر این موزه می باشد.

 

موزه موسیقی تهران یک مکان برای اهالی این حوزه است و برنامه هایی نظیر بزرگداشت استادان موسیقی، برگزاری کارگاه های آموزشی ساز سازی، مجهز کردن استودیو صدا، ضبط کار های جدید، کارگاه آموزشی با حضور استادان موسیقی، ساخت مستند هایی در رابطه با موسیقی و زندگی استادان، ساخت تندیس اساتید موسیقی، برگزاری مستر کلاس و کارگاه های پژوهشی و آموزشی، جایزه کتاب سال موسیقی، تأسیس بانک نت، برگزاری جشنواره در حوزه شناخت ساز و استاندارد کردن سازها از دیگر فعالیت‌های این موزه می باشد.

 

تاسیس موزه موسیقی با همکاری شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران آغاز و فعالیت آن در قالب موسسه ای غیردولتی پیش بینی شده است. آن گونه که در اساسنامه موزه آمده، حفظ و صیانت از میراث موسیقی ملی کشور، معرفی آثار و تولیدات گذشتگان به نسل امروز و آینده و تکریم و گرامیداشت مشاهیر و استادان پیشکسوت عرصه موسیقی و حمایت از نشر آثار موسیقایی و پایان نامه های دانشجویی از جمله اهداف این موزه است.سالن نمایش سازها، گنجینه موزه، آرشیو صوتی و تصویری، سالن اجرا و استودیوی ضبط موسیقی، کتابخانه تخصصی، کارگاه نمایش مراحل ساخت ساز، انبار ویژه نگهداری بهینه سازها، مخزن محصولات مکتوب، کافی شاپ و بخش سمعی و بصری، از بخش های مختلف این موزه هستند.

 

 

موزه های بی شماری در تهران وجود دارند که بازدید از آنها بسیار لذت بخش است، برای مثال، موزه نظامی و موزه ظروف سلطنتی.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)

تهران، هاشمی

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات