آشنایی با موزه دانشگاه علامه طباطبایی تهران

آشنایی با موزه دانشگاه علامه طباطبایی تهران

در موزه دانشگاه علامه طباطبایی علاوه بر اسناد و مدارک مربوط به تاریخچه دانشگاه علامه طباطبایی، نمایشگاه عکس، معرفی چهره های ماندگار، معرفی علامه طباطبایی و آثار و خدمات علمی این فیلسوف با بازسازی محل زندگی اش به نمایش گذاشته شده است.

موزه دانشگاه علامه طباطبایی یکی از موزه های پایتخت است که به منظور ثبت تاریخ و افتخارات گذشته و امروز دانشگاه علامه طباطبایی در محل مجتمع فرهنگی و آموزشی امام علی (ع) افتتاح شده است و یکی از موزه هایی است که بیشتر جنبه تحقیقاتی دارد.

 

این موزه از نظر موقعیت مکانی در نزدیکی مراکزی نظیر فروشگاه های زنجیره ای شهروند المپیک، کلینیک خانواده ایرانی شعبه دهکده المپیک، دانشگاه علامه طباطبائی، پردیس مرکزی، ایستگاه اتوبوس دهکده المپیک، مترو صادقیه و عوارضی تهران چالوس واقع شده است.

 

در موزه علاوه بر اسناد و مدارک مربوط به تاریخچه دانشگاه علامه طباطبایی، نمایشگاه عکس، معرفی چهره های ماندگار، معرفی علامه طباطبایی و آثار و خدمات علمی این فیلسوف با بازسازی محل زندگی اش به نمایش گذاشته شده است. همچنین برخی از لوازم شخصی و دست خط مرحوم علامه طباطبایی را می توان در موزه دانشگاه علامه طباطبایی مشاهده کرد.

 

 

موزه های بسیار دیدنی دیگری نیز در پایتخت وجود دارند که از بین آنها به موزه آلبوم‌ های سلطنتی و اسناد سعدآباد و موزه‌ استاد حسین بهزاد می توان اشاره کرد.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)

تهران، هاشمی

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات