گشت و گذار در باغ موزه هنر ایرانی تهران

گشت و گذار در باغ موزه هنر ایرانی تهران

باغ موزه هنر ایرانی یکی از مقاصد تفریحی - توریستی شهر تهران بوده که عمده شهرت آن به خاطر وجود ماکت هایی زیبا از جاذبه های گردشگری معروف ایران در آن است.

باغ موزه هنر یکی از باغ های بسیار جذاب و دیدنی پایتخت است که در منطقه الهیه واقع شده است و روزانه افراد زیادی از آن دیدن می کنند. عمده شهرت باغ موزه هنر به خاطر وجود ماکت هایی زیبا از جاذبه های گردشگری معروف ایران در آن است. این باغ یکی از مقاصد تفریحی شهر تهران بوده که در سال 1384 مورد بازسازی و تعمیرات قرار گرفته است. باغ موزه ها، در واقع باغ هایی هستند که در کنار فضای سبز و دنجی که دارند آثاری تاریخی یا هنری هم در معرض نمایش عموم قرار داده اند.

 

هنرمندان در این باغ تمام تلاش خود را کرده اند تا پیشینه تاریخی و فرهنگی ایران را در قالب نماد هایی از جاذبه های گردشگری کشور، گرد هم آورند. پس از بازسازی محوطه این پارک، مراکز فروش صنایع دستی و برخی محصولات فرهنگی هنری، کارگاه های هنری و چند محوطه فضای سبز دیگر نیز به این مجموعه اضافه گردید. تاریخچه این باغ موزه زیبا، به سال 1310 خورشیدی و دوران رضا خان باز می گردد. طرحی که در آن سال برای باغ کشیده بودند، هیچ شباهتی به طرح کنونی باغ نداشته و در واقع، بسیاری از حوضچه ها و آب راه های پارک، در سال 1384 خورشیدی به آن اضافه شده اند.

 

باغ موزه هنر های ایران در ابتدا یک باغ ویلای شخصی، متعلق به همسر یکی از فرمانده های ارتش کشور در زمان شاه بود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، کاربری این باغ هم از حالت باغی شخصی، به شکل پارکی عمومی در آمد. باغ موزه هنر ایرنی سال ها در اختیار خانه سینما قرار داشت، اما پس از بازسازی های کلی سال 1384 تغییر کاربری داد و در نهایت در سال 1386 فعالیت خود را به عنوان یک باغ موزه آغاز کرد. این باغ یک هکتاری در شمال شرق تهران و در منطقه الهیه واقع شده است.

 

 

اگر به گشت و گذار در موزه ها علاقه مند هستید، نگاه نیز به سایر موزه های پایتخت نظیر موزه عروسک های ملل و موزه سلاح های دربار بیاندازید.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)

تهران، هاشمی

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات