سیری در بازار بزرگ ایران (ایران مال) تهران

سیری در بازار بزرگ ایران (ایران مال) تهران

ایران مال با حدود 700 واحد تجاری و زیربنای خالص تجاری بیش از 300 هزار متر مربع یکی از بزرگ ترین مراکز خرید منطقه و جهان است که رسته های کالایی و خدمات مختلفی را ارائه می کند.

ایران مال و یا همان بازار بزرگ ایران از جذاب ترین نقاط تهران بوده و به عنوان یکی از پنج مال برتر جهان جزو بزرگ ترین پروژه های تجاری، فرهنگی و اجتماعی است که بین دو کلانشهر تهران و کرج قرار گرفته است. ایران مال در زمینی به مساحت 317 هزار مترمربع، احاطه شده در میان سه فرودگاه مهرآباد، پیام و امام خمینی، در شمال غربی تهران بزرگ و حاشیه پارک چیتگر، همجوار دامنه های جنوبی رشته کوه های البرز و نزدیکی دریاچه خلیج فارس، در منطقه 22 و انتهای اتوبان شهید همت و شهید خرازی احداث شده است. ایران مال یک شرکت سهامی عام و متعلق به بانک آینده می باشد. این شرکت با مجوز بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار تاسیس شده است. بخشی از سهام، واگذار شده و بعد از بهره برداری از پروژه، سهام در بورس عرضه می شود و بانک آینده در نهایت از مالکیت پروژه خارج خواهد شد.تمایز ایران مال نسبت به سایر مجتمع های مشابه جهان که با توجه به مساحت و کارکرد اصطلاحا مال نامیده می شوند، این است که 70 درصد فضای آن کاربری مشاعات، تفریحی، فرهنگی، گردشگری، دینی، ورزشی، خدماتی، رفاهی و پارکینگی دارد.

 

پس از انجام مطالعات و امکان سنجی‌های لازم، با توجه به وجود دو کلانشهر تهران و کرج در جوار هم، مناسب ترین مکان برای احداث این مال، در نقطه مرکزی بین این دو شهر و در منطقه 22 تهران جانمایی شد. این موضوع بدین معناست که اگر دایره ای به مرکزیت ایران مال و شعاع حدود 25 کیلومتر رسم کنیم، این دایره از مراکز شهرهای تهران و کرج عبور خواهد کرد. منطقه 22 در سطح تهران و فراشهری قابلیت دسترسی فوق العاده ای دارد. دسترسی های مهم منطقه، آزادراه تهران کرج و بزرگراه تهران شمال است که بزرگراه تهران شمال به عنوان شریان اصلی شمال به جنوب کشور، مسیر اصلی رفت و آمد می باشد. جمعیت این منطقه در سال 1395 حدود 150 هزار نفر بوده است و پیش بینی می شود جمعیت آن تا سال 1404، به 450 هزار نفر برسد. رفت و آمد شهروندان و مراجعات متعدد برای استفاده از خدمات عمومی موجود در سطح منطقه 22، جمعیت شناور قابل توجهی را به منطقه 22 روانه می کند. وجود چنین ظرفیت و توانمندی در منطقه، می تواند این موقعیت جغرافیایی را به قطب بزرگ اقتصادی تبدیل نماید.

 

ایران مال با حدود 700 واحد تجاری و زیربنای خالص تجاری بیش از 300 هزار متر مربع یکی از بزرگ ترین مراکز خرید منطقه و جهان است که رسته های کالایی و خدمات مختلفی را ارائه می کند. امکانات این مجموعه در حوزه خرید عبارتند از هایپرمارکت، چندین دپارتمان استور از برندهای مطرح بین المللی، انواع رستوران ها و کافی شاپ ها و 2 مجموعه فودکورت. هر یک از طبقات تجاری ایران مال بر اساس نوع کالا ها و خدمات، به رسته های کالایی و صنوف مختلف اختصاص یافته است تا علاوه بر ایجاد هم افزایی بین بخش های مختلف، محیطی پویا و فعال را بوجود آورد و باعث تسهیل در دسترسی و فرآیند جابجایی شده و حق انتخاب بیشتری را به مشتریان و بازدیدکنندگان دهد.

 

 

در سفر به تهران بازدید از جاذبه های توریستی دیدنی این شهر نظیر موزه برج آزادی و آبشار لت مال نیز خالی از لطف نیست.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)

تهران، هاشمی

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات