هر آنچه که درباره سفر به سرعین باید بدانید

هر آنچه که درباره سفر به سرعین باید بدانید

شهرستان سرعین با دارا بودن طبیعت و مناطق سبز بسیار زیبا و چشم نواز و همچنین آب و هوای دلنشین و مناظر بی نظیر، یکی از بهترین مکان ها برای یک سفر چند روزه است. در محدوده سرعین چشمه های آبگرم زیادی به چشم میخورند. این شهر در سی کیلومتری غرب اردبیل در دامنه شمال شرق کوه سبلان قرار دارد.

سرعین یک شهر کوچک بوده که به دلیل داشتن آبگرم های زیاد از شهرت فراوانی برخوردار است و سالانه پذیرای ده ها هزار گردشگر داخلی و خارجی میباشد. این شهر در 30 کیلومتری غرب اردبیل قرار داشته و از محبوب ترین مناطق گردشگری اردیبل است. سرعین دارای آب و هوایی بی نظیر بوده که باعث میشود در فصل تابستان گردشگران زیادی که قصد استراحت، درمان و استفاده از آبگرم ها و همچنین تفریح را دارند به این منطقه سرازیر شوند.

 

 

شهرستان سرعین با دارا بودن طبیعت و مناطق سبز بسیار زیبا و چشم نواز و همچنین آب و هوای دلنشین و مناظر بی نظیر، یکی از بهترین مکان ها برای یک سفر چند روزه است. در محدوده سرعین چشمه های آبگرم زیادی به چشم میخورند. این شهر در سی کیلومتری غرب اردبیل در دامنه شمال شرق کوه سبلان قرار دارد.

 

ده ها چشمه ی آبگرم معدنی در سرعین قرار دارند که تمامی آنها از کوه سبلان سرچشمه میگیرند و عبارتند از بش باجیلار، گاومیش گلی، ساری سو، قهوه سوئی، پهنلو، ژنرال و گوز سوئی.

 

سرعین به معنای سرچشمه است. در گذشته از این منطقه با عنوان ساری قیه نام برده میشده است. در زمینه توریسم درمانی، سرعین محبوب ترین نقطه در تمامی ایران است و گردشگران فراوانی را به سمت خود میکشد.

 


از نظر امکانات رفاهی نیز سرعین دارای امکانات کامل و سطح بالایی میباشد. چیزی حدود 250 هتل و مهمانسرا در این شهر وجود دارند که البته شما میتوانید ویلا نیز در این منطقه اجاره کنید تا چند مدت در سرعین زندگی کنید.

 

 

همچنین در صورتی که علاقه به ماندن در شهر بسیار زیبای سرعین را داشته باشید، می توانید یکی از ویلاهای مختلفی که در این شهر قابل اجاره کردن هستند را انتخاب کرده و تا چندین روز سکونت داشته باشید.

روستای زیبا و ییلاقی بیله درق (ویلا دره) نیز در 3 کیلومتری سرعین قرار دارد و با دارای بودن آب و هوایی دلنشین و مطبوع دومین دلیل بازدید گردشگران از سرعین است. این روستا در دره ای بسیار زیبا که با درختان، گل و گیاه، و کندو های زنبوران مزین شده قرار دارد و از زیبایی خاصی برخوردار است.

 


در این روستا کافه ها، رستوران ها، تخت های سنتی و همچنین میز و صندلی هایی در زیر درختان قرار گرفته اند که باعث میشود گردشگران تا ساعت ها از بودن در این منطقه لذت ببرند. همچنین آبشار هایی نیز در طول مسیر رودخانه بیله درق وجود دارند که نظر هر فردی را به سمت خود جلب میکنند.

 


غار های زیادی نیز در این روستا در دل کوه ها و صخره ها قرار دارند که پیشنهاد میدهیم در صورت سفر به سرعین، حتما به آنها نیز سر بزنید.


از دیگر تفریحات این منطقه میتوان به مجموعه فرهنگی توریستی و ورزشی آلوارس اشاره کرد که در دامنه های مرتفع چشم نواز سبلان قرار دارد. بزرگترین پیست اسکی ایران نیز در این بخش قرار دارد که در 12 کیلومتری روستای آلوارس واقع شده و 24 کیلومتر از سرعین فاصله دارد. این پیست اسکی در ارتفاع 3200 متری از سطح دریا قرار دارد و در 6 الی 8 ماه از طول سال قابل استفاده است.مطالب مشابه