سیری در امامزاده حمزه تهران

سیری در امامزاده حمزه تهران

با توجه به موقعیت کم نظیر امامزاده حمزه عرب‌ و ارادت بالایی که مردم دارند، این مکان مقدس در تمامی فصل های سال پذیرای جمع بزرگی از هموطنان است.

امامزاده حمزه عرب‌ یکی از جاذبه های طبیعی، زیارتی و گردشگری و از امامزاده های تهران است.این امامزاده بین اهالی منطقه علاقه مندان زیادی دارد. در سال های دورتر اهالی روستا های اطراف قبل از چیدن علف و جمع آوری زراعت و دروی گندم ها، همگی جمع شده، گوسفندی قربانی کرده و شبی را به زیارت امامزاده حمزه عرب‌ رفته و در آن مکان مراسمی برگزار می کرده اند تا تمامی مردم در کنار یکدیگر و با توسل به بزرگان دین کار جمعی خود را که کشاورزی است متبرک کنند.

 

با توجه به موقعیت کم نظیر امامزاده حمزه عرب‌ و ارادت بالایی که مردم دارند، این مکان مقدس در تمامی فصل های سال پذیرای جمع بزرگی از هموطنان است. بر روی این کوه که از هر طرف چشم انسان را نوازش می دهد امامزاده حمزه عرب از سادات جلیل القدر از سلسله سادات موسی بن جعفر قرار گرفته است.

 

این امامزاده در سال 973 هجری شمسی و طبق مستندات به دست آمده بنا بر وصیت خودش بر روی این کوه به خاک سپرده شده است که در بین اهالی این منطقه مشتاقان و زائران زیادی دارد. آنهایی که شب را در بالای کوه حمزه عرب به صبح رسانده اند حتما به چشم خود دیده اند که زیباترین طلوع از همین نقطه قابل دیدن می باشد و منظره ای فوق العاده دارد.

 

 

اگر به زیارت امامزاده ها علاقه مند هستید، بد نیست سری نیز به سایر امامزاده های تهران نظیر امامزاده حسن و امامزاده زید ابن علی ابن الحسین بزنید.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)

تهران، بازار تهران

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)

تهران، خانلق

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


450,000 تومان برای هر شب

جزئیات